اسلاید شوشهری

آغاز طرح هوشمندسازی یارانه نان در مشهد

کد خبر : 47302

مراسم طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان و نصب اولین دستگاه کارت خوان با حضور معاون استاندار و فرماندار مشهد عصر روز گذشته برگزار شد.

به گزارش صبح مشهد، داوری فرماندار مشهد در این مراسم بیان کرد: این طرح از امروز در مشهد شروع شد و پیش بینی می کنیم تا ۱۵ تیرماه کل شهرستان را بتوانیم به این طرح تجهیز کنیم. تاکنون  ۱۲۰ نانوایی در شهر به این سیستم مجهز شده اند .وی در بیان جزئیات افزود: در استان ما چند روزی اجرا شده و امروز در شهرستان مشهد کلید خورد. در این طرح همه ارزیابی ما بر اساس  دستگاه پوزی است که بانک سپه مدیریت می کند. شهروندان با مراجعه به نانوایی ها فقط از این پوز استفاده می کنند و هر تعداد نان خواسته باشند می‌توانند تهیه کنند.

 در آخر شب به ازای نانی که نانوا فروش کرده ۱۵ درصد سود و یارانه به واحد تعلق می‌گیرد. سهمیه آرد هم برای نانوایی ها بر اساس میزان پخت و نانی است که به مردم ارائه می دهد. هر خانوار به هر تعداد که بخواهد می تواند نان خریداری کند. در بعضی حوزه ها هم مثل برخی نهادها، بیمارستان ها و… تجمیعی است که می‌توانند از طریق مسئول خرید و کارت بانکی تعریف شده شان، خرید انجام دهند. در شهرهایی که این طرح انجام شده پیش بینی ها  حاکی از این است که میزان ۳۰ درصد صرفه جویی شده است.

وی درباره شلوغی نانوایی ها با این روش بیان کرد: قاعدتاً نباید شلوغ شود و اکنون هم شلوغ نبوده است. شلوغی های موجود در نانوایی ها به خاطر نبودن آرد نیست بلکه به خاطر مدت زمان پخت است که طبیعی است.وی درباره قطعی سامانه بیان کرد: در صورتی که سامانه قطع شود بلافاصله ۲۴ ساعته پشتیبانی دارد و  سیستم به صورت آفلاین انجام می شود.

شایان ذکر است که بنر راهنمای خرید نان با استفاده از کارت خوان های هوشمند در نانوایی نیز نصب شد.

منبع: روزنامه خراسان

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن