شهری

هزار و ۳۰۰ نفر از معلمان خرید خدمت خراسان رضوی استخدام می‌شوند

کد خبر : 41991

 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امسال حدود هزار و ۳۰۰ نفر از معلمان خرید خدمات آموزشی در این استان استخدام رسمی می‌شوند.

به گزارش صبح مشهد، قاسمعلی خدابنده روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ما افزود: طبق دستورالعمل دریافتی از وزارتخانه تمامی معلمان خرید خدمات آموزشی که دارای امتیاز ایثارگری هستند به گونه‌ای که فرزند یا همسر شهید و جانباز باشند امسال می‌توانند به استخدام رسمی آموزش و پرورش درآمده و از گردونه خرید خدمات آموزشی خارج شوند.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته پنج هزار و ۴۰۰ سهمیه نیروی خرید خدمات آموزشی در استان داشتیم که با اجرای این دستورالعمل حدود هزار و ۳۰۰ نفر از آنان استخدام می‌شوند و بجای آنها نیروی جدید جایگزین می‌گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به کمبود ۲۳ هزار معلم در این استان گفت: درخواست افزایش سهمیه معلمان خرید خدمات آموزشی را به وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده‌ایم تا دستکم هزار نفر به سهمیه استان در این زمینه افزوده شود.

بر اساس برنامه ششم توسعه، آموزش و پرورش برای ارتقای کیفیت، عدالت آموزشی و بهره‌وری می‌تواند نسبت به خرید خدمات آموزشی از بخش خصوصی و تعاونی اقدام کند.

در این طرح که با عنوان “خرید خدمات آموزشی” در سال‌های اخیر اجرا می‌شود موسس این گونه مدارس، دانش‌آموزان را که اغلب در مناطق محروم تحصیل می‌کنند تحت آموزش‌های رسمی دوره‌های تحصیلی قرار می‌دهد و آموزش ‌و پرورش هزینه‌های مربوط به هر دانش‌آموز را به موسس بخش خصوصی پرداخت می‌کند اما سایر هزینه‌های آموزش از جمله پرداخت حقوق معلمان بر عهده بخش خصوصی است.

استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز و معادل ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن