اجتماعی

ماجرای حمله سگ به دانش‌آموزی در مدرسه روستای ناظریه مشهد

کد خبر : 54787

چند روز پیش و درست روز اول مهر، فرهاد که کلاس ششم است و در مدرسه شفیعیان روستای ناظریه شهرستان مشهد درس می‌خواند، برای آب خوردن به حیاط مدرسه می‌رود که سگ به او حمله می‌کند و زخمی می‌شود.

صبح مشهد- سگ پس از فرار از مدرسه در مسیر به چند نفر دیگر از جمله دو کودک نیز حمله و آن‌ها را هم زخمی کرده و در نهایت توسط یکی از اهالی کشته می‌شود.

حمله سگ به افراد در روستا موضوع جدیدی نیست. با توجه به افزایش حضور سگ‌های ولگرد در روستاها و حتی حاشیه شهرها هر از چندگاهی خبری مبنی بر مصدومیت به دلیل حمله سگ می‌شنویم.

به خانه فرهاد میری، دانش‌آموز آسیب‌دیده در این حادثه می‌رویم، اما او همراه با پدر و مادر خود برای تزریق واکسن هاری به چناران رفته و فقط پدربزرگ و مادربزرگ وی حضور دارند. مادربزرگ فرهاد که در تمام مدت صحبت ما خدا را شکر می‌کند که اتفاق بدتری برای فرهاد نیفتاده، در خصوص روز حادثه اظهار می‌کند: در مدرسه باز بوده، سگ وارد شده و زمانی که فرهاد برای خوردن آب در حیاط مدرسه بوده به او حمله کرده است.

خانه بهداشت و درمانگاه روستا واکسن هاری ندارند

او ادامه می‌دهد: سگ دست فرهاد را گرفته، زمین خورده و موجب شده دست و پشت او زخمی شود. الان چند نوبت باید واکسن بزند که خانه بهداشت و درمانگاه روستا و حتی بیمارستان طالقانی که نزدیک روستا است، واکسن هاری ندارند و باید به چناران یا وکیل‌آباد مراجعه کنیم.

چرا باید در مدرسه باز باشد؟

مادربزرگ فرهاد با اشاره به اینکه فعلا خودمان در حال پرداخت هزینه‌های درمان هستیم، خاطرنشان می‌کند: چرا باید در مدرسه باز باشد؟ مسئولان مدرسه بیان می‌کنند که به دلیل رفت‌وآمد اولیا در باز بوده است. اگر در باز نبود شاید سگ هم داخل مدرسه نمی‌رفت. بعد از اینکه سگ از مدرسه فرار کرده، بیرون چند نفر را گاز گرفته است. ما سگ ولگرد زیاد داریم. هرکجا نگاه می‌کنیم سگ ولگرد است.

ماجرای حمله سگ به دانش‌آموزی در مدرسه روستای ناظریه

وی بیان می‌کند: از دو سال پیش نام روستا را به دلیل نزدیکی به قاسم‌آباد به شهرک تغییر دادند اما امکاناتی ندادند. ما با کمبود آب مواجه هستیم. خانه بهداشت هم نداریم، یک خانه بهداشت داشتیم که صاحب زمین آن را گرفت و در حال حاضر خانه بهداشت در یک شرکت تعاونی قرار دارد. یک درمانگاه در روستا داریم که خصوصی است و بیمه قبول نمی‌کند و تمام هزینه‌ها آزاد است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن