استانی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه:

راه‌اندازی سینما در تربت‌حیدریه منوط به موافقت سازمان سینمایی است

کد خبر : 50776

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه راه‌اندازی سینما در این شهرستان را منوط به موافقت سازمان سینمایی کشور دانست.

به گزارش صبح مشهد، فاطمه نخعی‌نیا در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه تنها سینمای شهرستان با نام ۲۲ بهمن در دهه ۸۰ به دلیل فرسوده بودن تخریب شده است، گفت: از آن سال به بعد به مدت ۵ سال از تالار اندیشه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به عنوان سینما استفاده شد که قبل از کرونا قرارداد آن به پایان رسید.

وی بیان کرد: اگرچه در دولت قبل مقرر شد در ۲۵ شهر کشور، ۲۵ سینما یا پردیس امید برای هر شهر با مشارکت شهرداری و فرمانداری احداث شود و تنها امتیاز خراسان رضوی نیز در آن سال به این شهرستان اختصاص یافت، اما به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم همچنان این شهرستان از داشتن سینما محروم است.

نخعی‌نیا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این شهرستان هیچ سینمایی ندارد، جلسه بررسی احداث پردیس سینمایی شهر تربت‌حیدریه در ۱۵ دی‌ماه سال جاری با حضور اعضای کمیسیون ماده ۸، گروه سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده انجمن سینماداران استان، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان منطقه برگزار و آغاز روند اخذ موافقت اصولی مکان‌های مناسب، مصوب شد.

وی بیان کرد: در این جلسه پیشنهاد شد تا زمانی که احداث سینما به سرانجام برسد به صورت موقت از تالار اندیشه و سالن اجتماعات شهرداری برای اکران فیلم استفاده شود تا مردم این شهر از نعمت سینما محروم نباشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه گفت: با توجه به اینکه مجتمع فرهنگی پیشکوه با مساحتی بیش از ۸۰۰۰ متر مربع و دو سالن ۱۵۰ و ۴۵۰ نفره دارد، درخواست شده سالن بزرگتر برای سینما در نظر گرفته شود، فعلاً منتظر اعلام نظر نهایی وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی کشور هستیم.

وی تصریح کرد: در مجموع مدارک سه مکان جدید احداث پردیس از جمله سه سالن سینما در شهرک ولی‌عصر، دو سالن در مجتمع فرهنگی‌ هنری پیشکوه و تغییر کاربری سالن اجتماعات شهرداری تربت‌حیدریه در دستور کار قرار گرفته و مدارک این سالن‌های سینمایی به سازمان سینمایی ارسال شده است که در صورت اخذ موافقت اصولی، مراحل ساخت آن‌ها آغاز خواهد شد.

نخعی‌نیا راه‌اندازی سینما را در این شهرستان با توجه به وجود قشر جوان و دانشگاهی ضروری دانست و گفت: اکنون برخی خانواده‌ها برای دیدن فیلم در سینما به مشهد می‌روند.

وی همچنین از سینما به عنوان یکی از زیرساخت‌های ضروری فرهنگی هر شهر نام برد و افزود: شهرستان تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد با بیش از ۲۱۱ هزار نفر جمعیت از داشتن سینمای فعال بی‌بهره است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه در پایان راه‌اندازی سینما در این شهر را منوط به موافقت سازمان سینمایی کشور دانست و گفت: باید ابتدا موافقت اصولی سه مکان جدید در تربت‌حیدریه برای احداث سینما صادر شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن