اسلاید شودانش و فناوری

مشهد، بارسلون و جیلانگ برندگان مسابقه شهری کینتکس کره جنوبی

کد خبر : 48572

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: مشهد به عنوان یکی از برندگان مسابقه شهری در کنار بارسلون اسپانیا و جیلانگ استرالیا قرار گرفت.

به گزارش صبح مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، “مهدی بدیع فرخد” اظهار کرد: نامه‌ای از مرکز همکاری پیشرفت و تحول ریاست جمهوری دریافت کردیم که در آن پیشنهاد شده بود، شهرداری مشهد در نمایشگاه بین‌المللی کینتکس کره جنوبی شرکت کند. این نمایشگاه در حوزه آسیا پاسفیک، یکی از بزرگترین رویدادهای مرتبط با شهر هوشمند است و تاریخ برگزاری آن نهم تا ۱۵ شهریورماه بود. در این نمایشگاه دولت‌ها و شرکت‌های خصوصی حضور دارند و برای شهرداری‌ها نیز بخشی به نام مسابقات شهری اختصاص داده شده بود.

وی ادامه داد: پروژه‌هایی که ما برای این نمایشگاه پیشنهاد دادیم، سه سامانه سیستم هوشمپ، پایش آلایندگی هوا و سامانه طراحی فضای سبز بود، سامانه هوشمپ، اپلیکیشن موبایلی است که با استفاده از آن، شهروند می‌تواند درخواست خود را مبنی بر جمع‌آوری زباله خشک ثبت کند تا در زمان مشخص خودرو جمع‌آوری پسماند به منزل آنان مراجعه کرده، پسماند و زباله خشک را تحویل گرفته و مابه‌ازای آن کیف پول شهروند شارژ شود.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: سامانه پایش آلایندگی هوا نیز آنالایزری است که داده‌های آلایندگی خودرو را جمع آوری کرده و به اپلیکیشن موبایلی ارسال می‌کند. در این برنامه، شاخص‌ها و استاندارها از پیش تعریف شده و بر اساس داده‌های ورودی، هر آیتمی آلاینده‌ای که بیش از حد مجاز باشد به مالک خودرو هشدار می دهد. البته توسعه این سامانه نیز دیده شده و در فاز بعدی قرار است برنامه را به سامانه استعلام معاینه فنی متصل کنیم تا در صورتی که چنین تخلفاتی اتفاق افتاد و راننده اقدامی در راستای حل مشکل انجام نداد، به فرد خاطی برای معاینه فنی خودرو اخطار دهد.

بدیع‌فرخد بیان کرد: در سامانه طراحی فضای سبز، شهروندان می‌توانند درخواست کاشت و جابه‌جایی مکانیزه نهال را ثبت کنند؛ از سویی دیگر شهروندانی که فضای سبز محله و یا معبر مقابل خانه شان را آبیاری کنند از امتیازاتی مانند تخفیف عوارض نوسازی استفاده خواهند کرد. از دیگر قابلیت‌های این سامانه، ثبت اسم یک فرد تازه متولد شده یا تازه درگذشته برای کاشت نهال به نام او است.

وی گفت: در پایان این نمایشگاه، مشهد به عنوان یکی از برندگان مسابقه شهری در کنار بارسلون اسپانیا و جیلانگ استرالیا قرار گرفت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن