اسلاید شوشهریورزشی

خداداد عزیزی: فوتبال مشهد را دفن کرده‌ اند!

کد خبر : 47472

خداداد عزیزی با بیان این که فوتبال مشهد را دفن کرده اند، افزود: اتفاق خوب برای فوتبال استان زمانی رخ می‌دهد که واقعا مسئولان پای کار بیایند. اما فوتبال این شهر را دفن کرده‌اند، همان طور که قبل‌ از شهرخودرو  تصمیم گرفتند ابومسلم را هم دفن کنند. شهرخودرو البته شرایطش کمی متفاوت است، چون متعلق به مشهد نبود. تیمی که یک بازیکن بومی درست نداشت، تیمی که مدیرانش می‌خواستند مشهدی‌ها در آن نقشی نداشته‌ باشند.

به گزارش صبح مشهد، عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، در باره وضعیت ورزش خراسان رضوی ، اظهار کرد: ورزش استان متاسفانه وقتی دست اهلش نباشد همین می‌شود که می‌بینید. اتفاقاتی در ورزش شهر مشهد رخ می‌دهد که واقعا عجیب است. ابدا درک نمی‌کنم چطور برخلاف تمام استان‌های ایران، مسئولان شهری و استانی در خراسان رضوی علاقه‌ای به داشتن تیم فوتبال ندارند. چرا دوست ندارند جوانان در ورزشگاه‌ها باشند؟

وی همچنین در باره وضعیت شهرخودرو و حفظ این تیم با وجود سقوط به لیگ یک، افزود: نمی‌خواهیم که معادله چند مجهولی حل کنیم. تیم لیگ یکی قیمتش مشخص است، اوضاعش مشخص است، اگر می‌خواهید این تیم را نگه دارید باید شرایطش را شفاف بسنجید. این تیم حداقل ۳۰ میلیارد بدهی دارد، ۲۰ میلیارد هم لابد بابت فروش باید به مالک فعلی پول بدهند، می‌شود ۵۰ میلیارد و حداقل پولی است که برای داشتن این تیم لیگ یکی در مشهد نیاز است. دوستان اگر فوتبال را درک نمی‌کنند، حساب و کتاب که بلد هستند.

سرمربی اسبق ابومسلم با اشاره به سرنوشت پیام و ابومسلم اظهار کرد: به فرض که تیم لیگ یکی را با این میزان بدهی نگه داشتند. بعد از ماندن تیم می‌خواهند چه کنند؟ چگونه قرار است برای تیم خرج شود؟ قرار است به سرنوشت ابومسلم و پیام دچار شود؟ اول باید چاه را پیدا کنند و بعد تیم را در آن بیندازند. این که تیم را تحویل بگیریم که حرف نشد. پیام، ابومسلم و … چه شدند؟

عزیزی خاطرنشان کرد: سابقه ول کردن و رفتن در این شهر خیلی زیاد است. سرنوشت ابومسلم و پیام و سیاه‌جامگان مشخص است. اگر هم قرار شد تیم را از مالک فعلی بگیرند، باید عقلانی عمل کنند تا طرف چند وقت بعد نگوید تیم را به مشهدی‌ها انداختم و رفتم. پیش کسوت فوتبال ایران گفت: چطور می‌شود که باشگاه سپاهان در سال نزدیک به ۵۰۰ میلیارد در ورزش هزینه می‌کند، فولاد هم به همین ترتیب. کرمان که با هر متر و معیاری نسبت به مشهد کوچک‌تر است، سه تیم دارد و هر سال ۳۰۰، ۴۰۰ میلیارد هزینه می‌کند. بعد مشهد با این همه بازیکن مستعد نباید تیم داشته باشد؟ گل گهر و مس رفسنجان و مس کرمان چند بازیکن کرمانی دارند؟ برخی مسئولان در خراسان و مشهد به فوتبال خیانت کردند. امروز شما ببینید خراسان کجای فوتبال ایران است؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن