استانی

فعالیت ۷۱ واحد پرورش ماهیان سردآبی و گرمابی در تربت حیدریه

کد خبر : 40849

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: ۷۱ واحد پرورش ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه وجود دارد.

صبح مشهد– معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه از مزارع پرورش ماهیان سردآبی واقع در روستای حصار بخش بایگ این شهرستان بازدید نمود؛
حسین محمدی در حاشیه این بازدید گفت: در حال حاضر ۷۱ واحد پرورش ماهیان سردآبی و گرمابی به مساحت ۷۰ هزار متر مربع در شهرستان وجود دارد که با رهاسازی تعداد ۳۶۰ هزار قطعه بچه ماهی میزان ۳۲۱ تن تولید آبزیان حاصل شده که حدود ۸۶ درصد آن شامل ماهیان سردآبی و ۱۴ درصد آن ماهیان گرمابی بوده‌اند.

بر اساس گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی تربت حیدریه، محمدی بیان کرد: ۴۲ درصد تولید ماهیان سردآبی شهرستان که معادل ۱۳۶ تن است در ۵ واحد مزرعه پرورش ماهی روستای حصار تولید شده است.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه اظهار کرد: بخش بایگ و خصوصا روستای حصار با توجه به وجود رودخانه دائمی و چشمه‌های مناسب در آن و همچنین اقلیم مطلوب از پتانسیل بالایی در امر پرورش ماهیان سردآبی برخوردار است و ماهیان تولیدی در این مزارع از بالاترین کیفیت در سطح استان برخوردار هستند.

وی گفت: شهرستان تربت حیدریه علاوه بر تولید گوشت ماهی ظرفیت تولید یک میلیون و ۹۰۰هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا را نیز دارد که علاوه بر تامین نیاز شهرستان مازاد آن به بقیه شهرهای استان ارسال می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن