اخبار مهم

عاقبت ازدواج سیاه با صمد آقا!

کد خبر : 40829

با آن که بارها سرگذشت تلخ دخترانی را خوانده بودم که در پی آشنایی و دوستی های خیابانی ازدواج کرده بودند به طوری که فرجام ازدواج شان جز تباهی نبود اما من هم مانند خیلی از دختران جوان دیگر خودم را باهوش و زرنگ تصور می کردم و نام عشق پاک بر این آشنایی خیابانی می گذاشتم تا این که …

صبح مشهد– زن ۲۵ ساله که مدعی بود همسر خلافکارش زن دیگری را به عقد موقت خودش درآورده و او را رها کرده است با این امید که شاید سرگذشتش درس عبرتی برای دیگر دختران جوان باشد به کارشناس اجتماعی کلانتری سناباد مشهد گفت: در سال آخر دبیرستان تحصیل می کردم که دلباخته «صمد» شدم.

او مدتی بود در مسیر مدرسه به تعقیب من می پرداخت و از هر فرصتی برای ابراز علاقه اش نسبت به من استفاده می کرد. من هم که در اوج هیجانات جوانی و بلوغ قرار داشتم تسلیم محبت های ظاهری و جملات فریبنده عاشقانه او شدم. این عشق و عاشقی ها و ارتباط مخفیانه چند ماه طول کشید تا این که صمد به خواستگاری ام آمد. پدرم با آن که مردی معتاد بود اما زمانی که متوجه شد من در یک ماجرای عشق خیابانی دلباخته شده ام به شدت با ازدواجم مخالفت کرد.

از سوی دیگر صمد فرزند طلاق بود و جا و مکانی برای زندگی نداشت با این حال من که همه آینده ام را در یک نگاه صمد می دیدم آن قدر به خانواده ام اصرار کردم و به ترفندهای گوناگون متوسل شدم تا این که بالاخره پدرم با چشمانی اشکبار به این ازدواج سیاه رضایت داد در این شرایط نامزدم ساک لباس هایش را برداشت و برای زندگی به منزل ما آمد اما هنوز یک ماه از مراسم عقدکنان‌مان نمی گذشت که متوجه شدم صمد خرده فروش مواد مخدر است هرچه تلاش کردم او را از این کار باز دارم هیچ فایده ای نداشت به ناچار موضوع را برای خانواده ام بازگو کردم.

پدرم با شنیدن این حرف ها و در حالی که نگاه سرزنش آمیزش را به چشمان من دوخته بود و دستانش از شدت خشم می لرزید او را از منزلمان بیرون کرد ولی بعد از گذشت چند روز از این ماجرا همسرم با من تماس گرفت و با تکرار حرف های عاشقانه اش دوباره مرا اغفال کرد این بود که بی توجه به نصیحت های پدرم پا به منزلی گذاشتم که او در حاشیه شهر اجاره کرده بود با خودم می اندیشیدم یک زن عاشق باید در کنار همسرش باشد و بدین ترتیب زندگی مشترک ما شروع شد. هنوز ۲ هفته بیشتر از حضورم در منزل شوهرم نمی گذشت که با تهدید و کتک مرا وادار کرد تا در توزیع بسته های حاوی مواد مخدر به او کمک کنم. او مخالفت های مرا با مشت و لگد پاسخ می داد تا جایی که دستم را شکست و تهدیدم کرد اگر به این همکاری ادامه ندهم منزل پدرم را به آتش می کشد. او در گذشته یک بار منزل مادرش را آتش زده بود و من از این تهدید به شدت واهمه داشتم.

خلاصه در حالی که گاهی مجبور به همکاری با او می شدم یک شب به طور اتفاقی رمز گوشی تلفنش را گشودم و متوجه شدم با زن معتاد و مطلقه ای ارتباط دارد. صمد زمانی که برای خرید مواد مخدر به منزل پدر سارا می رفت با او آشنا شده بود تازه فهمیدم که این ماجراهای عشق و عاشقی در خیابان فقط به خاطر هواهای نفسانی است و دلباختگی واقعی معنا نمی شود با این حال چاره ای جز سکوت نداشتم تا این که مدتی بعد همسرم توسط نیروهای انتظامی دستگیر و روانه زندان شد من هم به ناچار به منزل پدرم بازگشتم اما زمانی که همسرم با سپردن وثیقه به دادسرا به طور موقت از زندان آزاد شد از همان جا به منزل سارا رفت و من تازه فهمیدم که او حتی فرزندی هم از آن زن دارد و اکنون نیز مرا به حال خودم رها کرده است و هیچ سراغی از من نمی گیرد. امروز به دایره مشاوره آمدم تا به دختران جوان بگویم این فرجام عشق و عاشقی های خیابانی است و …

شایان ذکر است با صدور دستوری از سوی سرگرد بهرازفر (رئیس کلانتری سناباد) تلاش کارشناسان زبده کلانتری برای انجام خدمات مشاوره ای و روان شناختی با دعوت از همسر این زن جوان در دایره مددکاری اجتماعی آغاز شد.

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن