زندگی

۶ عادتی‌که مادرها باید داشته‌باشند

کد خبر : 40561

مادر بودن یک شغل تمام وقت است. شما با انتخاب مادر شدن، ناخودآگاه پا روی اولویت‌‌های خود می‌گذارید و زمان کمتری را در شبانه‌روز به خود اختصاص می‌دهید؛ اما مادر بودن نباید باعث شود شما به کلی خود را فراموش کنید زیرا اگر حال شما خوب نباشد، نمی‌توانید فرزندان سالم و شادی را تربیت کنید. در ادامه به شما چند عادتی را که همه مادرها به آن احتیاج دارند، معرفی خواهیم کرد.

صبح مشهد: مترجم : مهسا کسنوی منبع: pintrest

زمانی را به خودتان اختصاص دهید
یک ساعت مشخص در شبانه‌روز را برای خودتان بگذارید. در این ساعت بدون نگرانی برای فرزندان‌تان، تنها باشید و کاری را که دوست دارید انجام دهید تا انرژی از دست رفته خود را بازگردانید. می‌توانید ورزش کنید،کتاب بخوانید، فیلم ببینید یا حتی نقاشی بکشید.

از روز قبل آماده شوید
همه ما ممکن است استرس انجام کارهای روزانه را داشته باشیم. برای از بین بردن این اضطراب بهترین روش داشتن برنامه ریزی است. سعی کنید برنامه روزانه خود را از شب قبل آماده کنید تا برای کارهای فردا آمادگی و انگیزه داشته باشید.

لباس‌شویی را روشن کنید
اگر چند بچه کوچک داشته باشید، ناچارید هر روز لباس‌شویی را روشن کنید. اما توصیه من به شما حتی اگر یک فرزند دارید این است که هرروز لباس‌های آن‌ها را بشویید و نگذارید با یک مجموعه لباس کثیف روبه‌رو شوید.

با بچه‌ها بازی کنید
بازی کردن با بچه‌ها نه تنها شما را به عنوان یک مادر به آن‌ها نزدیک می‌کند بلکه باعث می‌شود شما در کنار فرزندتان سطح انرژی خود را بالا ببرید و به یاد دوران کودکی خود کمی شیطنت کنید.

برنامه غذایی داشته باشید
سعی کنید برای هر هفته خود برنامه غذایی داشته باشید که شامل همه گروه‌های غذایی از قبیل پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و سبزیجات است. این‌گونه شما سلامتی خود و فرزندان‌تان را در اولویت قرار می‌دهید.

خواب منظم را جدی بگیرید
داشتن خواب با کیفیت برای هر مادری جزو ضروری‌ترین نیاز‌هاست. شما با خواب کافی انرژی لازم را برای فعالیت روزانه به دست خواهید آورد. سعی کنید برای خواب منظم خود و فرزندان‌تان ساعت مشخصی را تعیین کنید و آن‌ها را به خوابیدن سر ساعت مشخص عادت دهید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن