اخبار مهم

زنده شدن زنی در قشم + جزئیات

کد خبر : 38843

خانم ۷۹ ساله که دچار سانحه قلبی شده بود و برای دقایقی فوت کرده بود دوباره زنده شد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از نجات جان خانم ۷۹ ساله توسط تکنیسن های اورژانس ۱۱۵ قشم خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا، حسین قاسمی گفت: روز گذشته، در پی درخواست اعزام آمبولانس برای یک مورد کاهش سطح هوشیاری در شهر قشم، بالافاصله آمبولانس پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری در ساعت ۱۳:۱۶ دقیقه به محل اعزام شد.

وی عنوان کرد: تیم اعزامی اورژانس ۱۱۵ قشم، در کمتر از ۴ دقیقه بر بالین خانم ۷۹ ساله، که دچار کاهش سطح هوشیاری شده بود و هیچگونه علائم حیاتی نداشت؛ حضور یافت.

بعد از رسیدن تیم اورژانس، سریعا احیاء قلبی و ریوی و مانیتورینگ برای بیمار شروع شد؛ ماساژ قفسه سینه، حمایت تنفسی انجام شد.

قاسمی بیان کرد: انجام احیاء قلبی و ریوی و دادن شوک به بیمار، باعث شد که، قلب بیمار مجددا شروع به فعالیت کند و در نهایت بیمار با مراقبت و حمایت کامل تنفسی و چک مستمر علائم حیاتی با نبض به بیمارستان انتقال داده شد.

وی ضمن تقدیر از تلاش خالصانه تکنسین های شاغل در پایگاه های شهری و جاده ای اورژانس ۱۱۵ استان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲۸ مورد احیاء قلبی و تنفسی توسط تکنسین های اورژانس ۱۱۵ هرمزگان انجام شده که ۲۰ مورد از آنها موفقیت آمیز بوده و بیمار با تپش قلب و نبض به بخش اورژانس بیمارستان تحویل شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن