شهری

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی خبر داد:

شناسایی ۵۰کودک کار و بازداشت ۹ نفر طی ۲مرحله عملیات حمایتی دستگاه قضایی

کد خبر : 37453

به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی، نیره عابدین زاده از شناسایی ۵۰ کودک، بازداشت ۹نفر و پلمپ ۱۵ محل وانبارضایعات طی عملیات اجرایی مرحله دوم طرح سایبان مهر خبر داد.

صبح مشهد– معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح سایبان مهر با محوریت دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۵ مشهد افزود:این طرح با همکاری دستگاه های مختلف از جمله عوامل خدوم انتظامی و با هدف حمایت از کودکان کار درحال اجراست و متعاقب اقدامات انجام شده نتایج بازدارنده وپیگیری کننده خوبی نیز حاصل شده است.
سرپرست دادسرای امورصغار ومهجورین مشهد گفت:درمرحله قبلی این طرح۴۰ کودک کار شناسایی شدند ودرهمین راستا ۷محل پلمپ و ۵ نفر نیز بازداشت شدندو در مرحله بعد با بازدید ا ز مراکز مختلف ۱۰ کودک شناسایی، ۸ انبار پلمپ و ۴ نفر نیز باز داشت شدند.
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی افزود:با عنایت به آیین نامه ساماندهی کودکان کار و نیزقانون حمایت از اطفال و نوجوانان، مجموعه اقداماتی توسط دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ساماندهی و تعدادی از افراد به دلیل بهره کشی اقتصادی از کار کودکان بازداشت شده و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شد.
نیره عابدین زاده خاطر نشان کرد:در بازرسی از این مراکز و انبار های ضایعات مشاهده شد که این کودکان عموما در شرایط غیر بهداشتی و نا مناسب مشغول انجام کار های فوق العاده سخت هستند و متاسفانه در یکی از این انبارها با دپوی ضایعات خطرناک پزشکی وپسماندهای عفونی بیمارستانی نیز مواجه شدیم که درخصوص متصدیان به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی نیز اعلام جرم شد. وی افزود : نحوه نگهداری و خروج این ضایعات بیمارستانی پیگیری و با ترک فعل مدیران نیز برخورد خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن