شهری

شانزدهمین بوستان بانوان در مشهد بهره‌برداری شد

کد خبر : 55274

بوستان بانوان کوهسنگی مشهد به عنوان شانزدهمین بوستان مخصوص بانوان به مساحت یک هکتار و با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار روز سه‌شنبه طی مراسمی بهره‌برداری شد.

به گزارش صبح مشهد، رییس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد در این مراسم اظهار کرد: در این دوره مدیریت شهری کمیسیون بانوان و خانواده در شورای شهر برای اولین بار در کشور به منظور ایجاد گفتمان جدید در حوزه زنان و خانواده راه‌اندازی شد.

فاطمه سلیمی افزود: ایجاد فضا برای بانوان نظیر سالن های ورزشی و بوستان یکی از بسترهای اصلی زیست پذیرکردن برای این گروه است که این مهم در مشهد مورد توجه قرار گرفته و طی چند روز اخیر بوستان بانوان وکیل آباد به مساحت پنج هکتار و بوستان کوهسنگی به مساحت یک هکتار در اختیار بانوان قرار گرفت.

وی بیان کرد: بوستان های بانوان در مساحت های بالای پنج هکتار به عنوان باغ بانوان و مساحت های کوچکتر به عنوان سایت ویژه بانوان بهره برداری و تجهیز می شود.

رییس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در صورت استقبال از بوستان بانوان کوهسنگی طرح توسعه آن نیز اجرا خواهد شد.

اختصاص ۵۳ هکتار فضای ویژه بانوان در مشهد

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: بوستان بانوان کوهسنگی بیش از یک هکتار وسعت دارد و برای ساخت آن حدود ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مهدی یعقوبی افزود: ۵٣ هکتار فضای اختصاصی بانوان در مناطق شهری مشهد تاکنون احداث شده و در بوستان های با بیش از پنج هکتار مساحت، فضای اختصاصی بانوان احداث می شود.

وی اضافه کرد: بوستان بانوان کوهسنگی چهار هزار مترمربع فضای سبز، ۷۰۰ مترمربع زمین ورزشی والیبال و بدمینتون، ۴۵۰ متر مسیر ویژه دوچرخه‌سواری و یک مسیر پیاده‌روی سلامت برای نرمش‌های صبحگاهی دارد و در این بوستان فضای ویژه مادر و کودک و همچنین کافی شاپ نیز احداث شده است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: همچنین در بوستان بانوان کوهسنگی به کم‌توانان جسمی و حرکتی نیز توجه شده و دسترسی‌های لازم برای برخورداری این قشر از فضای بوستان ایجاد شده است.

شهردار منطقه هشت شهرداری مشهد نیز در این مراسم اظهار کرد: بانوان ایرانی در عرصه های مختلف اجتماعی خوب درخشیدند و با توجه به نقش کلیدی و محوری آنان باید نگاه ویژه ای در این حوزه داشت.

کاظم یزدان‌مهر افزود: تخصیص فضای ویژه در بوستان ها از مطالبات قدیمی بانوان است که شورای شهر و مدیریت شهری این درخواست را در اولویت قرار داده اند.

وی گفت: امروز علاوه بر بوستان بانوان کوهسنگی، ١٧ پروژه عمرانی و زوده بازده نیز در منطقه هشت مشهد بهره برداری می شود.

شهردار منطقه هشت شهرداری مشهد ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ کل اعتبارات این منطقه، هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بود و با توجه به ظرفیتهای منطقه هشت، اعتبارات امسال آن به ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد رسیده است.

بوستان بانوان کوهسنگی و ۱۷ طرح دیگر شهری با هزار و ۷۰ میلیارد ریال اعتبار روز سه شنبه در منطقه هشت شهرداری مشهد بهره برداری شد.

منطقه هشت شهرداری مشهد با وسعت هزار و ۹۳۶ هکتار و بیش از ۹۲ هزار نفر جمعیت به واسطه همجواری با بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در موقعیت جغرافیایی حساسی قرار گرفته و در قسمت شمال از میدان شهدا تا میدان بیت المقدس به طول یک و نیم کیلومتر، در شرق از خیابان امام رضا (ع) تا میدان حافظ به طول سه کیلومتر، در جنوب از بزرگراه شهید سلیمانی تا کوهسنگی به طول چهار و نیم کیلومتر و در غرب از کوهسنگی تا میدان شهدا به طول چهار و نیم کیلومتر محدود شده است.

منبع: ایرنا خراسان رضوی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن