اقتصادی

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در مشهد:

بازار مشهد به معاملات خودروهای خارجی روی خوش نشان داد

کد خبر : 36972

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودرو در مشهد گفت: معاملات خودروهای خارجی در بازار مشهد که پیش از این تقریبا به صفر رسیده بود طی چند روز اخیر بیشتر شده و بازار روی خوش خود را به این نوع معاملات نشان داده است.

صبح مشهد– حمیدرضا حیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خودروهای لوکس خارجی به دلیل ارزش افزوده و سود بالای حاصل از خرید و فروش آن در این شهر خواهان بیشتری دارد.

وی اضافه کرد: خودرو هم اکنون از حالت کالای مصرفی خارج و تبدیل به یک کالای سرمایه‌ای شده است و اغلب خریداران خودروهای خارجی از این وسیله مانند ارز و زمین درآمدزایی می کنند.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودرو در مشهد با اشاره به تاثیر فرمول جدید شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو در بازار گفت: پیش از این قیمت خودروهای ایرانی و خارجی در بازار کاهش یافته و به ثبات نسبی رسیده بود اما دوباره با اعلام فرمول جدید شورای رقابت برای محاسبه قیمت خودرو، قیمتها اوج گرفت.

حیدری افزود: خودروهای ایرانی نسبت به هفته گذشته ۳۰ تا ۷۰ میلیون و گاه تا ۱۰۰ میلیون ریال افزایش قیمت یافتند و قیمتها در خودروهای خارجی نیز هنوز به ثبات لازم نرسیده است و افزایش قیمت در آنها محسوس نیست.

وی اضافه کرد: به دلیل تعطیلی‌های اجباری ناشی از شیوع کرونا و افزایش هزینه‌های جانبی صنوف، صنف نمایشگاه داران شرایط خوبی ندارند و تاکنون ۱۰ تا ۱۵ درصد صاحبان پروانه کسب در این صنف پروانه خود را باطل کرده‌اند.

۷۵۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب معتبر زیر پوشش اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودروی مشهد فعال است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن