اجتماعیزندگی
موضوعات داغ

تنها روحانی که قهرمان زیبایی اندام ایران شد !

+ عکس فیگور او روی استیج بدنسازی

شاید کمتر کسی باورکند یک روحانی در مسابقات پرورش اندام قهرمانی کشور بر سکوی نخست ایستاده باشد اما شیخ حسین احمدی به این مهم دست پیدا کرد

به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا، شیخ حسین احمدی در حالی سال ۱۳۸۵ موفق به کسب عنوان قهرمانی پیشکسوتان کشور در بندر عباس شد که همزمان در بخش عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی نیز مشغول به کار بود. این روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار رکنا مبنی بر صحت لقب تنها روحانی تاریخ پرورش اندام کشورمان چنین می گوید: بله، من خودم هم ندیدم که یک روحانی به این ورزش مشغول باشد و حتی در مسابقات کشوری نیز حضور پیدا کند.

مشروح گفتگو با این روحانی را در ذیل می توانید ببیند و بخوانید:

بدون شک عجیب ترین نکته در داستان شما دلیل ورودتان به رشته پرورش اندام است. در این مورد کمی توضیح می دهید.

خب ما در روایت از معصومین داریم که ۲ نعمت در نزد انسان ناشناخته است؛ نعمت سلامتی و نعمت امنیت. بالطبع برخورداری از نعمت سلامتی ملزم به یک سری مسائل است که مهم ترین آن ها ورزش است. با توجه به همین موضوع هم بود که با پرورش اندام آشنا و به فعالیت در آن مشغول شدم.

جرقه اولیه ورودتان به پرورش اندام چگونه زده شد؟

چند بار به صورت اتفاقی مسابقات پرورش اندام را دیدم و به طرز عجیبی با آن ارتباط برقرار کردم. همین موضوع باعث شد که کم کم به این ورزش علاقمند و وارد آن شوم.

دقیقا در چند سالگی وارد این ورزش شدید؟

فکر می کنم ۵۰ سالم بود.

در مدت زمان کوتاهی تا کسب عنوان قهرمانی کشور نیز رفتید؟

بله در کل حدود ۷ سال در این ورزش مشغول به فعالیت بود و البته دلیل اصلی رفتنم به باشگاه در وهله اول پسرم بود که اصرار فراوانی برای رفتن به باشگاه داشت. البته در ادامه او بعد از مدتی باشگاه را رها کرد ولی من به تمریناتم ادامه دادم.

پس از قهرمانی کشور در سال ۸۵ باز هم در دنیای قهرمانی پرورش اندام حضور داشتید؟

خیر، در سال ۸۵ و در مسابقات قهرمانی کشور که در بندر عباس برگزار می شد به عنوان قهرمانی دست پیدا کردم و پس از آن دیگر در دنیای قهرمانی حضور نداشتم. البته پیش از مسابقات کشوری، در مسابقات قهرمانی تهرانی نیز مقام نخست را کسب کرده بودم.

ظاهرا در آن مقطع در بخش عقیدتی سیاسی نیروی انتطامی نیز مشغول به فعالیت بودید؟

بله، من چند سالی در کلانتری ۱۳۱ شهرری انجام وظیفه می کردم و بعد ها نیز به کلانتری ۱۰۴ عباس آباد منتقل شدم. در حال حاضر نیز در شهرری دفتر ازدواج و طلاق دارم .

واکنش همکارانتان در نیروی انتظامی چگونه بود؟

تقریبا هیچ یک از همکارانم درباره این موضوع هیچگونه اطلاعی نداشتند. تنها سردار رویانیان بود که به دلیل آشنایی قبلی که با او داشتم از این موضوع باخبر بود.

علت پنهان کردن این موضوع چه بود؟

خب من یک روحانی بودم و فکر می کردم شاید دیگران از این موضوع استقبال جالبی نکنند. البته بعدها هنگامی که آن ها را در جریان گذاشتم شاهد واکنش های بسیار مثبتی و از سوی آن ها بود و بسیار مورد تشویق قرار گرفتم.

در مورد ورزشکاران چطور، از روحانی بودن شما اطلاع داشتند؟

بله، به آن ها موضوع روحانی بودنم را گفته بودم و از این موضوع بسیار شگفت زده می شدند. برای آن ها بسیار جالب بود که یک روحانی به این ورزش وارد شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن