اجتماعی

رییس اتحادیه مشاورین املاک مشهد در همایش سراسری مشاورین املاک خبر داد: طرح شناسایی مشاورین املاک برتر کشور با هدف ارتقاء جایگاه اجتماعی صنف اجرا می شود

رییس اتحادیه صنف مشاورین املاک مشهد گفت:طرح شناسایی مشاورین املاک برتر در کشور با هدف ارتقاء جایگاه اجتماعی این صنف در جامعه برگزار خواهد شد.

به گزارش صبح مشهد، دکتر علی مرادزاده در همایش سراسری مشاوران املاک استان که با حضور مسولان استانی و بیش از ۷۰۰ نفر از مشاوران املاک استان در هتل ثامن طرقبه برگزار شد گفت:اجرای طرح شناسایی مشاورین املاک برتر در کشور با هدف ارتقاء جایگاه اجتماعی این صنف در جامعه با شروع بکار دبیرخانه دایمی آن در روز مشاورین املاک در مشهد آغاز میگردد.

وی ادامه داد:این طرح با ارایه کارت های مخصوص ارزیابی برای اولین بار در کشور ،در استان خراسان رضوی برگزار میگردد که پس از  بررسی های لازم ،از مشاورین برتر در جشنواره ای باشکوه و در روز مشاورین املاک تقدیر به عمل خواهد آمد.

مراد زاده در خصوص مبحث آموزش تصریح کرد:ظرف چندین سال اخیر حدود هزار نفر آموزش های لازم را دیده اند،همچنین در این راستا کلاس های تخصصی و عمومی برای مشاورین و مردم برگزار خواهد شد.

این دکترای مدیریت استراتژیک تاکید کرد: از مجموع ۱۲ هزار عضو ۵۷۰۰ نفر از آن‌ها فعال هستند و علت آن مباحث رکود، مالیات، گرانی و عدم درخواست‌های مردمی بوده است و به جهت فعال بودن کلیه واحدها به دنبال تعاملاتی با قوه قضائیه، مالیات و دارایی، شهرداری، اتاق اصناف، اداره اماکن، سازمان بازرگانی و دیگر مجموعه‌های مرتبط هستیم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد با بیان اینکه جایگاه این صنف در دنیا چهارم است، گفت: اما جایگاه صنف مشاوران املاک در کشور جزو رده‌های آخر است و متاسفانه فعالیت‌های غیرمجاز بی‌اعتمادی‌هایی را ایجاد کرد.
مرادزاده گفت: برخورد با املاک غیرمجاز براساس ماده‌های ۲۷ و ۲۸ انجام می‌شود که شامل عدم تمدید جواز، عدم اعلام جابه‌جایی، دریافت وجه غیرقانونی و کمیسیون اضافه و غیره بوده و واحدهای متخلف پلمب می‌شود و هفته‌ای سه روز جلسات کمیسیون رسیدگی به شکایات را داریم که به ۱۵ تا ۲۰ شکایت رسیدگی می‌شود و اکثر پرونده‌ها در خود مجموعه بسته می‌شود و تنها تعدادی محدود به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود.
وی افزود: موضوع مالیات خانه‌های برعهده سازمان مربوطه است، اما خودمان به دنبال پیگیری‌هایی در جهت پرداخت مالیات‌های عادلانه هستیم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد با اشاره به نصب علامات صنفی در واحدها، گفت: نصب این علامات در واحدهای صنفی املاک مشهد در دستور کار قرار گرفته است و صدور جوازها را هم با ۴ درجه ممتاز، ۱، ۲ و ۳ داریم و جواز برای کسانی که نمره کمتر از ۵۰ در آموزش‌ها دارند صادر نمی‌شود.
مرادزاده بیان کرد: ثبت هر نوع قرارداد دستی ممنوع بوده و همه قراردادها باید پرینتی باشد و مبلغ کمیسیون از نیم درصد مبلغ معامله به ۳ دهم درصد کاهش یافت و هر یک از متعاملان در کنار پرداخت این ۳ دهم درصد سهم خود باید ۹ درصد مالیات را پرداخت کنند که بسیاری از طرف‌های قرارداد این کار را انجام نمی‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن