پایتخت فرهنگ اسلامی

استاندار خراسان رضوی: فرهنگ دفاع مقدس بهترین الگو برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

« علیرضا رزم‌حسینی» گفت: امروز که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با اعمال فشارهای اقتصادی به دنبال ایجاد نارضایتی عمومی هستند مردم باید در جنگ اقتصادی نیز همچون دفاع مقدس استقامت کنند.
به گزارش صبح مشهد، در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس، نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی به ریاست «علیرضا رزم‌حسینی» استاندار خراسان رضوی و با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان امروز در استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
در ابتدای این نشست، سردار یوسفعلی‌زاده اظهار داشت: دستورالعمل هفته دفاع مقدس در تیرماه واصل شد و به دستور استاندار خراسان رضوی به دستگاه¬ها ابلاغ شد که ادارات پیشنهادات و برنامه¬های خود را به دبیرخانه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس ارسال کردند.
وی افزود: از سوی دستگاه¬های استان بیش از۵۰۰ برنامه پیشنهادی به دبیرخانه ستاد ارائه شد که از این تعداد ۷۸ برنامه به عنوان برنامه¬های شاخص از سوی دبیرخانه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان به دستگاه¬ها جهت الگو برداری پیشنهاد شده است.
یوسفعلی‌زاده خاطر نشان کرد: در بیش از ۱۰ هزار نقطه از استان خراسان رضوی شامل مدارس، مساجد، دانشگاه¬ها، ادارت، تشکل¬های مردمی برنامه¬های گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در ادامه گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط دبیرخانه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس ارائه کرد و گفت: برگزاری مستمر جلسات، مکاتبات و همچنین پیگیری¬های اداری که در خصوص هفته دفاع مقدس توسط دبیرخانه ستاد بزرگداشت صورت گرفته و هماهنگی¬ها، انسجام¬بخشی¬ها و اطلاع¬رسانی¬های لازم انجام شده است . امیدواریم دستگاه¬های سطح استان در چارچوب سیاست¬ها و تدابیر در هفته دفاع مقدس نقش¬های خود را به خوبی ایفا کنند.
وی در ادامه تشکیل کمیته نظارت بر کیفیت برنامه¬های هفته دفاع مقدس، حضور پیشکسوتان و مسئوولین در ویژه برنامه¬های هفته دفاع مقدس و ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه¬ها در هفته دفاع مقدس تا ۱۵ مهر به دبیرخانه ستاد بزرگداشت را خواستار شد و برضرورت انجام تبلیغات محیطی و نیز تولیدات رسانه‌ای تأکید کرد.
یوسفعلی¬زاده در پایان گزارشی از روند عملیات اجرایی احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس، تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس و راه¬اندازی دفاتر نمایندگی حفظ آثار و نشر ارزش¬های دفاع مقدس در سطح شهرستان¬ها ارائه کرد.
در این نشست «علیرضا رزم حسینی» استاندار خراسان رضوی در سخنانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس تجلیل از جنگ نیست بلکه تجلیل از دفاع جانانه مردم ایران اسلامی است. ملت کشورمان در طول تاریخ، جنگ طلب نبوده بلکه دشمنان جنگ را بر ملت ما تحمیل می¬¬کردند.
وی افزود: گرامیداشت دفاع مقدس به این دلیل است که مردم در این حماسه عظیم با دست خالی به فرمان امام خمینی(ره) برای رضای خدا به میدان آمدند و از اسلام و انقلاب دفاع کردند.
رزم‌حسینی در ادامه بیان رخدادها و وقایع دفاع مقدس را توسط حماسه¬آفرینان آن ضروری دانست و تأکید کرد: فرماندهان خراسانی که در دوران دفاع مقدس با یگان¬های این استان نقش بی بدیلی در دفاع مقدس ایفا کردند باید مصادیق از خودگذشتگی و ایستادگی مردم همیشه در صحنه کشورمان را در مجامع و محافل عمومی بیان کنند.
این مسئوول تصریح کرد: اگر ملت کشورمان در دوران دفاع مقدس ایستادگی نمی¬کرد و با کوچکترین ضعف میدان را خالی می¬کرد امروز جمهوری اسلامی دارای این موقعیت و جایگاه نبود.
استاندار خراسان رضوی بیان داشت: جامعه امروز نیازمند آن است که شهدا را به عنوان اسطوره های دفاع مقدس که با دست خالی و بی منت جهاد کردند و در جنگی هشت ساله درس فراموش نشدنی به دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی دادند، بشناسد.
این مسئول تصریح کرد: تمام فتوحات رزمندگان اسلام در دفاع مقدس همچون «بیت المقدس» و «فتح¬المبین» با حداقل تجهیزات و کمترین هزینه و تلفات صورت گرفت.
رزم‌حسینی تأکید کرد: امروز که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با اعمال فشارهای اقتصادی به دنبال ایجاد نارضایتی عمومی هستند مردم باید در این جنگ اقتصادی نیز همچون دفاع مقدس استقامت کنند.
استاندار خراسان رضوی در پایان ضمن تأکید بر تبیین نقش خراسان در دفاع مقدس بیان ویژگی¬های دفاع مقدس همچون وحدت و انسجام، فداکاری و مقاومت با تدبیر را ضروری دانست.
در این جلسه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، شهردار مشهد، قائم مقام صدا وسیمای خراسان رضوی، مسئوول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش¬های دفاع مقدس سپاه امام رضا(ع) و معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در گزارشی مهمترین برنامه¬های خود را در هفته دفاع مقدس ارائه کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن