زندگیشهری

کل کل رانندگی در فلسطین مشهد پیرمرد را به کام مرگ کشاند

کد خبر : 21931

با مرگ پیرمرد ۸۵ ساله ای که در پی نزاع به خاطر کل کل رانندگی، در بیمارستان بستری بود، این پرونده رنگ جنایت به خود گرفت و جوان ۲۵ ساله ای با دستور مقام قضایی به اتهام قتل عمد بازداشت شد.
به گزارش صبح مشهد به نقل از خراسان، ماجرای این پرونده تاسف بار، از نیمه شب بیست و یکم خرداد زمانی آغاز شد که پیرمرد ۸۵ ساله ای به همراه همسرش سوار بر یک دستگاه خودروی سمند در اطراف خیابان فلسطین مشهد در حال حرکت بود که مورد اعتراض راننده دیگری قرار گرفت. این راننده میان سال که به همراه خانواده اش در همان مسیر تردد می کرد به خاطر رعایت نکردن قوانین به نحوه رانندگی پیرمرد معترض شد و بدین ترتیب با بیان جملاتی توهین آمیز، کار به مشاجره لفظی کشید.
گزارش خراسان حاکی است، این کل کل رانندگی تا میدان راهنمایی مشهد ادامه یافت که در نهایت بوق های ممتد شبانه و مشاجره های لفظی به توقف خودروها انجامید. در این میان ناگهان جوان ۲۵ ساله از خودروی پدرش بیرون پرید و با پیرمرد راننده درگیر شد.
در اثنای این درگیری ناگهان جوان ۲۵ ساله پیرمرد را هل داد که او روی زمین افتاد و بخشی از اندامش دچار شکستگی شد. در آن ساعت خلوت شب و با فریادهای پیرزن که دیگر از خودرو پیاده شده بود، شهروندان به کمک راننده ۸۵ ساله آمدند و بدین ترتیب مجروح این حادثه تاسف بار به مرکز درمانی انتقال یافت.
با اعلام شکایت خانواده راننده مجروح، این پرونده با دستور قضایی در دایره جرایم مهمه پلیس آگاهی خراسان رضوی و به اتهام ایراد ضرب و جرح عمدی مورد رسیدگی قرار گرفت اما تلاش کادر درمانی برای نجات جان پیرمرد به نتیجه نرسید و او چند روز بعد در مرکز درمانی جان باخت. بنا بر گزارش خراسان، این گونه بود که پرونده «کل کل رانندگی»، رنگ جنایت گرفت و با دستور سرهنگ حسین بیات مختاری (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) ادامه رسیدگی به کارآگاهان زبده دایره قتل عمدی سپرده شد. از سوی دیگر با صدور دستورات ویژه از سوی قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) بررسی های تخصصی برای شناسایی عامل نزاع در حادثه ترافیکی توسط کارآگاهان اداره جنایی به سرپرستی سرهنگ علی بهرامزاده (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) ادامه یافت و با پیگیری شماره پلاک انتظامی خودرو پژو پارس، جوان ۲۵ ساله ای به نام «ع-ج» شناسایی و دستگیر شد اما این جوان هر گونه درگیری و مشاجره با پیرمرد را انکار کرد. در همین حال شیوه تحقیق در پرونده با دستور سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی( رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی) تغییر کرد و کارآگاهان به بررسی های غیرمحسوس با بازبینی دوربین های ترافیکی پرداختند و موفق به جمع آوری اسناد و مدارک انکارناپذیر شدند. این در حالی بود که قاضی احمدی نژاد پدر و مادر این جوان را نیز به عنوان مطلع به شعبه بازپرسی احضار کرد و مشخص شد که شب حادثه مشاجره ای بین آن ها و پیرمرد راننده صورت گرفته است.
گزارش خراسان حاکی است، روز پنج شنبه گذشته وقتی جوان ۲۵ ساله که به اتهام قتل عمد در بازداشت به سر می برد دوباره مورد بازجویی های فنی و تخصصی قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: وقتی به رانندگی پیرمرد اعتراض کردیم او فحاشی کرد و پشت سر ما همچنان بوق می زد تا این که در اطراف میدان راهنمایی با هم درگیر شدیم و من او را هل دادم که روی زمین افتاد و نتوانست تعادل خود را حفظ کند!
بنابراین گزارش، در حالی که پزشکی قانونی وجود لخته های خون در ریه های راننده ۸۵ ساله را تایید کرده است، این پرونده جنایی با دستور شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد همچنان مورد بررسی های دقیق تر قرار گرفته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن