پایتخت فرهنگ اسلامی

احداث ساختمان اصلی باغ موزه دفاع مقدس در مشهد آغاز شد

کد خبر : 59310

عملیات اجرایی احداث ساختمان اصلی مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس با اعتبار سه هزار میلیارد ریال در مشهد آغاز شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایرنا، شهردار مشهد روز سه‌شنبه در این آیین اظهار کرد: توجه به یادگارهای دفاع مقدس موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه باشد.

محمدرضا قلندر اضافه کرد: باغ موزه دفاع مقدس در جوار مقبره هشت شهید احداث می شود تا یاد و خاطره شهدا زنده بماند.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی ساخت این باغ موزه و ساختمان مرکز فرهنگی در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار در بوستان کوهسنگی از امروز آغاز و تلاش می شود به سرعت اجرا شود.

رییس سازمان اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد نیز در این آیین گفت: ساختمان اصلی باغ موزه دفاع مقدس یکی از بهترین طرح‌های مشارکتی است.

محمدهادی محمدی‌ مقدم افزود: طبق اعلام سرمایه گذار، این طرح در مدت ۲ سال با اعتبار سه هزار میلیارد ریال با مشارکت معاونت اقتصادی به بهره برداری خواهد رسید.

عملیات اجرایی ساختمان اصلی باغ موزه دفاع مقدس در مشهد آغاز شد

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی نیز اظهار کرد: بخش دوم باغ موزه دفاع مقدس در قالب احداث ساختمان اصلی مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس از امروز آغاز می شود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی زاده گفت: ساخت این باغ موزه مطالبه و خواسته مردم خراسان رضوی به ویژه پیشکسوتان است چرا که خراسان در دفاع مقدس منشا خدمات و ایثارگری های بی نظیری بود که امید است با مصوبه خوب شورا و مساعدت مدیریت شهری این خواسته قلبی تحقق یابد.

وی ادامه داد: این طرح پس از انجام عملیات ساختمانی باید وارد تولید محتوا و موزه آرایی شود، البته در یک سال گذشته از این فضا استفاده و نمایشگاهی ایجاد شد که بیش از ۲۰ هزار نفر دانش آموز از آن بازدید کرده اند.

بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد طی سالهای ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در مجموع هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت بخش اول باغ موزه دفاع مقدس در نظر گرفته شده است که بخشی به صورت تهاتر زمین با پیمانکار پرداخت شده و بخشی نیز به صورت پرداخت ماهانه ۵۰ میلیارد ریال توسط شهرداری و اجرای طرح توسط سازمان عمران شهرداری تامین شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 20 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن