اسلاید شواقتصادی

رشد ۱۴ درصدی مسافران پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه مشهد در اردیبهشت‌ماه امسال

کد خبر : 59090

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی از رشد ۱۴ درصدی مسافران پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی، محمود امانی‌بنی با اشاره به میزان تغییرات پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس اظهار کرد: در اردیبهشت‌ماه امسال ۵ هزار و ۱۹۸ پرواز در این فرودگاه نشست و برخاست داشته که نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته حدود ۱۴ درصد افزایش داشته است. همچنین ۷۰۹ هزار و ۶۱۵ مسافر در فرودگاه مشهد جابه‌جا شدند که این تعداد نیز نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته حدود ۱۴درصد افزایش داشته است.

مدیر‌کل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه در اردیبهشت‌ماه ۴۰۲۴ پرواز داخلی نشست و برخاست کرده که نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته افزایش ۱۱ درصدی داشته است، افزود: در این ماه ۵۵۴ هزار و ۳۲۶ مسافر داخلی جابه‌جا شدند که نسبت به دوره زمانی مشابه حدود ۹ درصد افزایش داشته است.

امانی‌بنی با اشاره به تغییرات پروازهای خارجی فرودگاه مشهد یادآور شد: در اردیبهشت‌ماه ۱۱۷۴ پرواز خارجی نشست و برخاست داشته که نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته افزایش ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد و از سوی دیگر ۱۵۵ هزار و ۲۸۹ مسافر پروازهای خارجی در فرودگاه مشهد تردد داشتند که این تعداد حاکی از رشد ۳۳ درصدی نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته است.

مدیر‌کل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی در خاتمه با بیان اینکه بیشترین پرواز داخلی در اردیبهشت‌ماه امسال مربوط به مسیر مشهد – تهران با ۹۲۵ پرواز و ۱۳۴ هزار و ۴۷۵ نفر مسافر و بیشترین سهم پرواز خارجی مربوط به مسیر مشهد-نجف با ۲۲۴ پرواز و ۳۰ هزار و ۶۸۵ نفر مسافر بوده است، یادآور شد: پیک پرواز و مسافر تا پایان اردیبهشت‌ماه امسال مربوط به روز جمعه ۲۴ فروردین‌ماه امسال، با ۱۹۹سورتی پرواز و ۲۷ هزار و ۷۳۹ نفر مسافر بوده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن