پایتخت فرهنگ اسلامی

اسکان رایگان بیش از ۷ هزار نفر از شرکت کنندگانِ تشییع شهدای خدمت در مشهد

کد خبر : 58728

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی گفت: با اعلام آمادگی تشکل‌های گردشگری و زیارتی استان خراسان رضوی شرایط ویژه‌ای برای میزبانی از از شرکت کنندگان تشییع رئیس جمهور شهید و همراهان در استان فراهم و ۷ هزار و ۲۰۰ نفر به صورت رایگان اسکان داده شدند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی سید محمود مادرشاهیان امروز شنبه پنجم خردادماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود: تمامی مراکز اقامتی استان شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، خانه‌مسافرها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان در این اقدام مشارکت کردند.

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی ادامه داد: از سوی مراکز اقامتی بیش از ۱۰۰ هزار تخت برای اسکان رایگان تدارک دیده شده و به صورت داوطلبانه اعلام شد که ۷۲۰۰ نفر از این ظرفیت استفاده کردند.
مادرشاهیان تصریح کرد: فرهنگ میزبانی و خدمت به زائران علی ابن موسی الرضا (ع) مهم‌ترین افتخار تشکل‌های گردشگری و اقامتی استان خراسان رضوی است.

او یاد آور شد: شخص رئیس جمهور شهید آیت الله دکتر رئیسی و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دولت سیزدهم همواره رویکردی مردمی و حمایتی از خادمان زائران رضوی داشته و در دوران سخت عبور از بحران کرونا در کنار ما بودند، این حداقل کاری است که می‌توانستم به نشانه قدرشناسی از رئیس جمهور شهید و هیئت همراهشان انجام دهیم.

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی به سیاست‌ها و عملکرد دولت سیزدهم در حوزه گردشگری و به ویژه جذب گردشگر خارجی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور و هئیت دولت به ویژه وزرای خارجه و میراث‌فرهنگی و گردشگری با شناخت دقیق از نیازهای زائران و گردشگران و برنامه‌ای مدون با لغو روادید یک طرفه برای ۳۳ کشور زمینه حضور زائران و گردشگران و رونق این صنعت را فراهم کردند.

هم‌چنین سید جواد موسوی مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اظهار کرد: برپایی موکب‌خا در محورهای مواصلاتی استان برای رفاه حال افرادی که تششیع پیکر شهدای خئمت مراجعه کردند، آماده سازی مساجد، سرویس‌های بهداشتی، وضوخانه ها و نمازخانه‌های بین‌راهی استان، آمادگی واحدهای اقامتی د محورهای منتهی به مشهد برای اسکان رایگان و اعلام آمادگی بیش از ۱۰۰ هزار تخت برای اقامت رایگان از اقداماتی است که برای میزبانی از شرکت‌کنندگان در تشییع پیکر شهدای خدمت انجام شد.

او افزود: هتل‌ها و مراکز اقامتی برای مستندسازی و تصویربرداری از این رویداد بزرگ همکاری داشتند و برای خدمات اضطراری از جمله، وضوخانه، نمازخانه و سرویس بهداشتی و … آماده شدند.

موسوی تصریح کرد: تعداد زیادی از واحدهای اقامتی در مسیر تشییع داوطلبانه آب معدنی بین شرکت کنندگان در مراسم توزیع کردند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن