اقتصادی

فرشچی مطرح کرد :

رشد ۵۱ درصدی واگذاری زمین به کارآفرینان در شهرکها‌ و نواحی صنعتی استان خراسان‌رضوی

کد خبر : 58180

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی از افزایش ۵۱ درصدی واگذاری زمین به کارآفرینان شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان‌رضوی در سال ۱۴۰۲ و نیز زمینه سازی برای جهش تولید خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی ، “جعفر فرشچی طوسی” در حاشیه اولین با هیأت مدیره خانه صنعت ، معدن و تجارت استان در سالجاری ، اظهار کرد : واگذاری زمین به متقاضیان برای ایجاد واحدهای جدید صنعتی در سال ۱۴۰۲ به مدت مشابه در سال (۱۴۰۱) قبل ۵۱ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی افزود: تا انتهای سال ۱۴۰۲ حدود ۱۲۰ هکتار زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به ۲۰۸ متقاضی سرمایه‌گذاری واگذار شده که این میزان درمدت مشابه سال (۱۴۰۱) گذشته ۱۳۸ قرارداد و حدود ۸۰ هکتار بوده است.

فرشچی تصریح کرد: رشد واگذاری زمین بیانگر افزایش استقبال متقاضیان به سرمایه‌گذاری در بخش صنعت است که این مسئله خود مصداق فرمایشات مقام معظم رهبری {جهش تولید بامشارکت مردم} و این امر بیانگر ایجاد واحدهای تولیدی فراوان، زمینه ساز اشتغال و توسعه صنعتی در استان خراسان رضوی و سطح کشور خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تسهیل در روند واگذاری زمین به متقاضیان، الکترونیکی شدن مراحل اخذ زمین و ایجاد میز خدمت ، شفاف‌ سازی در امور و نیز سیاستهای موثر سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران که باعث تمایل سرمایه‌گذاران برای حضور در شهرک‌های صنعتی شده را از عوامل افزایش واگذاری زمین به کار آفرینان دانست.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: بر اساس آمار سال ۱۴۰۲ در شهرکهای صنعتی رضوی (مشهد۵ ) و چناران و بینالود بیشترین واگذاری زمین به واحد‌های تولیدی انجام شده است.

فرشچی عنوان کرد: جذب سرمایه‌گذاران صنعتی با همدلی و همیاری مسئولان استان میسر می شود و تکمیل و تجهیز امکانات و زیرساختها برای استقرار صنایع در شهرک ها و نواحی صنعتی استان سبب ارتقا انگیزه سرمایه گذاران و صنعتگران برای حضور در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و رشد تولید ، افزایش اشتغال و نیز بهبود وضعیت اقتصادی را به همراه دارد .

وی افزود: علاوه بر آماده‌سازی هرچه بیشتر امکانات زیربنایی از قبیل ایجاد شبکه‌های جمع آوری فاضلاب، شبکه آب، برق و گاز جذب سرمایه گذاران توانمند با مشارکت مردمی همان بخش خصوصی و حرکت به سمت جهش در تولید از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان در امسال است.

یکی از بهترین اتفاقات مثبت سال ۱۴۰۲ افتتاح شهرک صنعتی رضوی (مشهد ۵) بود.

همچنین فیروز ابراهیمی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان ضمن قدردانی از زحمات آن مجموعه گفت: در سال ۱۴۰۲ اتفاقات مثبتی رخ داد که از جمله اتفاقات تاثیر گذار سال گذشته افتتاح شهرک صنعتی رضوی (مشهد۵) بود، مشکلات سرمایه‌گذارانی که در سال‌های گذشته به علت کمبود فضا به شهرهای دیگری سفر می‌کردند تا حد زیادی برطرف شده و در این شهرک واحد تولیدی خود را تأسیس خواهند نمود.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در انتها اشاره کرد : ما باید مسیر مشترکی برای خانه صمت و شرکت شهرک‌ها ترسیم کنیم که تعامل و همکاری هدفمند امسالمان بیشتر باشد که این هماهنگی ثاثیر مستقیم بر رشد و جهش تولید استان خواهد داشت .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن