دانش و فناوری

دهمین نمایشگاه شهر هوشمند نیاز به خلاقیت ویژه ای دارد

کد خبر : 55144

شهردار مشهد مقدس گفت: سازمان فاوا شهرداری مشهد با حرکت به سوی هوشمندسازی خدمات باید زمینه را برای افزایش کیفیت زندگی در شهرها و رضایت از خدمات شهری را برای مردم فراهم کند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا قلندر شریف در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: کلانشهر مشهد برای افزایش میزان کیفیت خدمات به استراتژی مشخص و برنامه ریزی نوآورانه نیاز دارد.

وی با بیان اینکه شهر یک اکوسیستم انسانی بزرگ است، گفت: هوشمند سازی شهرها یکی از مسائلی است که امروز باید بسیار مورد توجه مدیران شهری باشد زیرا با هوشمند سازی شهر می توان در برابر افزایش فشارهای جمعیتی ایستادگی و بهره وری زیرساخت های شهر را بالا ببرد.

شهردار مشهد تلاش برای افزایش میزان خدمات هوشمند در شهر را یک وظیفه بر دوش مدیران شهری عنوان کرد و افزود: در شرایطی که افزایش جمعیت جهان زمینه را برای مصرف بی رویه انرژی فراهم کرده وظیفه داریم با حرکت به سوی هوشمندسازی شهرها وظیفه خود را در راستای مقابله با این مخاطرات زیست محیطی انجام دهیم.

قلندر شریف با بیان اینکه هوشمند سازی شهرها نقش سازنده ای در پیشرفت شهرها دارد گفت: سیاستگذاران و مسئولین شهر در حال بررسی راه حل ها هستند تا خدمات جدیدی را به روشی کارآمد، پاسخگو و پایدار برای جمعیت زیادی از مردم ارائه دهند.

وی ادامه داد: مدیران کلانشهرها باید در برنامه کاری خود موضوع هوشمند سازی شهرها را در دستور کار قرار دهند و از ظرفیت های علمی و نخبگانی برای توسعه این خدمت استفاده کنند.

شهردار مشهد مقدس با اشاره به نیاز مبرم شهر مشهد به توسعه خدمات شهر هوشمند گفت: در شهر مشهد به عنوان یک شهر بین المللی همواره تلاش شده تا ابتکارعمل براساس نیازهای شهروندان پایه گذاری شود.

قلندر شریف توسعه شهر را در گروی اقتصادی پویا و زیرساختی یکپارچه عنوان کرد و افزود: توسعه همه جانبه با برنامه ریزی به وجود می آید و این برنامه ریزی زمانی تاثیر کامل خواهد داشت که مدیران ما به توسعه خدمات شهر هوشمند اهتمام کامل بورزند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن