اقتصادی

اجرای مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیک از نیمه خرداد در استان

کد خبر : 52807

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیک از ۱۵ خرداد در خراسان رضوی اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمدامین بابایی درخصوص اجرای مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیک در خراسان رضوی اظهار کرد: طرح کالابرگ الکترونیک در سال گذشته به شکل آزمایشی در چهار استان هرمزگان، قزوین، گیلان و مرکزی کلید خورد و اکنون به عنوان یک طرح ملی در ۳۱ استان کشور به اجرا درآمده است. اجرای طرح کالابرگ الکترونیک تکلیف قانونی است و دولت بنا ندارد یارانه نقدی را حذف کند،بنابراین مردم و متقاضیان مختارند کالابرگ الکترونیک یا یارانه نقدی را انتخاب کنند و خرید خود را به شکل اعتباری انجام دهند.

وی افزود: مرحله دوم این طرح در خراسان رضوی به زودی اجرایی خواهد شد. با اجرای مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیک در خراسان رضوی از ۱۵ خرداد امسال ۲۰ درصد به میزان کالابرگ دهک‌های یک تا سه، در صورتی که تمام یارانه خود را به صورت کالابرگ الکترونیک استفاده کنند، افزوده می‌شود.

وی با اشاره به این که تقریبا ۳۸ درصد جمعیت یارانه بگیر استان جزو دهک‌های یک تا سه هستند، تصریح کرد: افراد در این دهک‌ها می‌توانند با استفاده از تمام یارانه خود به صورت کالابرگ از یک قلم تا ۱۰ قلم کالای اساسی موجود در طرح شامل برنج، روغن، قند و شکر، ماکارونی، مرغ، تخم مرغ و مواد لبنی را خریداری کنند. بابایی بیان کرد: از اسفند سال قبل و با اجرای این طرح در خراسان رضوی حدود ۵۷۵۶ صندوق و ۴۶۳۸ فروشگاه در طرح کالابرگ الکترونیک شرکت کرده‌اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن