استانیاسلاید شو

فرودگاه گناباد با حضور رییس مجلس به بهره برداری رسید

کد خبر : 52732

مرحله نخست بهره برداری از فرودگاه منطقه ای شهدای گناباد به عنوان سومین فرودگاه استان خراسان رضوی روز پنجشنبه با حضور رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

به گزارش صبح مشهد، فرماندار گناباد در حاشیه آیین بهره برداری از فرودگاه این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات ساخت فرودگاه یاد شده در زمینی به وسعت ۲۶۰ هکتار و ۲ هزار و ۷۰۰ متر از ۳۰ سال قبل آغاز شد.

رضا نصیری افزود: برای تکمیل و بهره برداری از فرودگاه منطقه ای شهدای گناباد در مجموع ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به توجه خاص دولت سیزدهم در سرعت بخشی تکمیل و بهره برداری از فرودگاه گناباد تصریح کرد: از مجموع این میزان اعتبار هزار میلیارد ریال از ابتدای این دولت هزینه شده است.

فرماندار گناباد گفت: ۹۴۵ میلیارد ریال هم برای اجرای طرح توسعه فرودگاه گناباد طی سال‌جاری اختصاص یافته که روند تخصیص و اجرای آن بعد از برگزاری مناقصه و واگذاری به پیمانکار آغاز می شود.

نصیری افرود: علاوه بر شهروندان گنابادی افزون بر یک میلیون نفر از مردم ۱۵ شهرستان جنوب استان خراسان رضوی و مناطق شمالی استان خراسان جنوبی از مزایای این فرودگاه بهره مند می شوند.

وی اضافه کرد: فرودگاه گناباد در سایه همدلی و پیگیری های مسوولان ذیربط اعم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فرمانداران مختلف این شهرستان به ثمر نشست و بعد از ۳۰ سال مردم به آرزوی دیرینه خود رسیدند.

فرماندار گناباد گفت: از این میان صفایی نماینده فعلی گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی پیگیری‌های بسیاری برای سرعت بخشی تکمیل این فرودگاه انجام داد.

آیین افتتاح فرودگاه منطقه ای شهدای گناباد با حضور بالغ بر ۴۰۰ نفر از مسوولان کشوری و استانی شامل رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور و سازمان هواپیمایی، سرکنسولهای کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و ترکیه در مشهد و مسوولان شهرستانهای همجوار برگزار شد.

یادآور می شود: فرودگاه گناباد به عنوان سومین فرودگاه مسافری استان خراسان رضوی تا فرودگاه مشهد ۲۷۰ کیلومتر، تا فرودگاه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر و تا فرودگاه بیرجند ۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد.

مرکز شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن