اجتماعی

اهدای اعضای کارمند دانشگاه علوم پزشکی مشهد جان چهار بیمار را نجات داد

کد خبر : 51579

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای اعضای کارمند ۴۵ ساله شاغل در بیمارستان امام رضا(ع) از مراکز زیر پوشش این دانشگاه که دچار مرگ مغزی شده بود به چهار بیمار نیازمند عضو، حیاتی دوباره بخشید.

به گزارش صبح مشهد، ابراهیم خالقی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در یک هزار و دویست و نود و یکمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی این دانشگاه، اعضای مرحوم “رضا زبردست”، بیمار مرگ مغزی معرفی شده از بیمارستان قائم (عج) مشهد پس از تایید مرگ مغزی و کسب رضایت خانواده‌اش، در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

وی ادامه داد: کبد زنده یاد زبردست در بیمارستان منتصریه به بانوی ۵۸ ساله ساکن مشهد که سالها از بیماری نارسایی کبد رنج می‌برد، اهدا و پیوند شد.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قرنیه‌های این بیمار مرگ مغزی برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی برای پیوند به بیماران بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ارسال شد.

به گزارش ایرنا، پیکر مرحوم زبردست از کارکنان حوزه فضای سبز بیمارستان امام رضا(ع) در قطعه نجاتبخشان حیات بهشت رضا (ع) مشهد به خاک سپرده می شود.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد، از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن