استانی

۴ روستای مرزی خواف به سیستم تله‌متری آب‌رسانی مجهز شدند

کد خبر : 51571

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان خواف گفت: اولین ایستگاه مجهز به تله‌متری حوزه روستایی در مجتمع آب‌رسانی مهرآباد و تیزآب این شهرستان عملیاتی شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایسنا، محسن چهکندی خاطرنشان کرد: تأسیسات آب‌رسانی مجتمع مهرآباد و تیزاب که شامل ۲ حلقه چاه و یک باب مخزن هستند به سیستم تله‌متری مجهز شدند.

وی افزود: این مجتمع از توابع بخش مرکزی شهرستان مرزی خواف است که آب‌رسانی به روستاهای مهرآباد، تیزآب، دشت و کجنه با ۱۴۰۰ مشترک را شامل می‌شود.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان خواف ادامه داد: هدف از اجرای این طرح، کاهش هدر رفت آب ناشی از سرریز مخازن و قطعی‌ آب به دلیل عدم اطلاع از کارکرد الکتروپمپ است که امکان برنامه‌ریزی در خصوص کاهش هزینه‌های انرژی در ساعت پیک مصرف را فراهم می‌کند.

چهکندی پیرامون سیستم‌های تله‌متری در تأسیسات آب‌رسانی توضیح داد، سیستم‌های تله‌متری تأثیر بسیار زیادی در بهبود عملکرد شرکت‌های آب و فاضلاب دارد که با استفاده از پیاده‌سازی آن می‌توان پارامترهایی مانند کیفیت آب، میزان آب‌های عبوری از لوله‌ها، تشخیص نشتی در خطوط لوله و شبکه‌های توزیع را کنترل و نظارت نمود.

وی همچنین اضافه کرد: از سیستم‌های تله‌متری برای حفاظت از ایستگاه‌های پمپاژ و تجهیزات مانند ترانس، پمپ و … استفاده می‌شود و این امکان را می‌دهد که به منظور مدیریت آب، تجهیزات را از راه دور کنترل کرد.

به گفته مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان خواف خاطرنشان کرد: امور آب و فاضلاب خواف بیش از ۵۱ هزار مشترک انشعاب آب دارد که ۳۰ هزار مشترک شهری و ۲۱ هزار و ۶۰۰ مشترک آن روستایی هستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن