استانی

تسویه کامل بدهی دولت به زعفران کاران استان

مدیر تعاون روستایی استان گفت: با پیگیری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران کلیه بدهی دولت به زعفران کاران خراسان رضوی که زعفران خود را به دولت داده اند پرداخت شد.
به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی استان، ناصری مقدم اظهار کرد: آخرین مطالبات مذکور طی چک لیست نهایی به مبلغ ۳۲ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت و کل پول زعفران خریداری شده در سال ۱۳۹۸ به کشاورزان خراسان رضوی پرداخت شد. وی افزود: زمان پرداخت کامل مطالبات زعفران کاران با توجه به پایان خرید حمایتی زعفران اردیبهشت امسال بود که به دلیل برخی مشکلات بودجه ای تا شهریور امسال این موضوع ادامه پیدا کرد.
دستورالعملی برای خرید حمایتی زعفران در سال جاری اعلام نشده است
ناصری مقدم تصریح کرد: خرید حمایتی زعفران با هدف حمایت از کشاورزان زعفران کار و تنظیم قیمت بازار زعفران صورت گرفت که با ارزیابی های انجام شده بسیار موفق در این خصوص عمل شد.وی همچنین درباره خرید حمایتی زعفران در سال جاری نیز گفت: در خصوص برنامه دولت برای خرید حمایتی محصول زعفران در سال جاری هیچ دستورالعمل و بخشنامه‌ای اعلام نشده است و تعاون روستایی مجری دستورات وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی در این خصوص خواهد بود.شایان ذکر است، کار خرید حمایتی زعفران از کشاورزان استان با برپایی ۱۸ مرکز خرید در ۱۷ شهرستان صورت گرفت. محصول زعفران کاران خراسان رضوی در قالب «طرح خرید حمایتی زعفران» در چهار نوع شامل «زعفران نگین، محصول شبه‌نگین، زعفران پوشال درجه یک و محصول پوشال معمولی» سطح‌بندی شده بود. بر اساس این سطح‌بندی، هر کیلوگرم محصول «زعفران نگین» به قیمت ۱۰۵ میلیون ریال، «شبه‌نگین» ۹۵ میلیون ریال، «پوشال درجه یک» ۹۰ میلیون ریال و زعفران «پوشال معمولی» ۸۲ میلیون ریال از کشاورزان خریداری شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن