شهری

تنفس سومین روز هوای پاک در مشهد برفی

کد خبر : 50491

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی بارش برف زمستانی کیفیت هوای کلانشهر مشهد در بیست و دومین روز دی ماه برای سومین روز پیاپی در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار گرفت.

به گزارش صبح مشهد، مهدی اله‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد طی ۲۴ ساعت گذشته، نشانگر هوای پاک با عدد ۳۸ است و شاخص کنونی هوای این کلانشهر (یک تا ۲ ساعت گذشته) نیز با عدد ۳۴ پاک بودن هوا را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: هم اکنون کیفیت هوا در پایانه امام رضا(ع)،خاقانی، لشکر و ماشین ابزار در شرایط سالم و در سایر ۱۹ منطقه دیگر دارای ایستگاه‌ سنجش کیفیت هوا در شرایط پاک است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو روزانه در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن