شهری

آغاز عملیات اجرایی احداث دوربرگردان غیرهمسطح شهید میرزایی در حاشیه شهر

کد خبر : 49010

شهردار مشهد گفت: یکی از راهبردهای دوره ششم، تعریف پروژه بر اساس گره گشایی کارهای مردم بود؛ مسائلی که از دل مردم بیرون می‌آید و آنان پیشنهاد می دهند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدا… ارجائی در آیین کلنگ زنی دوربرگردان غیرهمسطح شهید میرزایی اظهار کرد: بعضی از اقدامات یک تیر و چند نشان است و سعی می کنیم پروژه هایی را طراحی و آغاز کنیم که چند هدف را نشانه گیری می کند.

به گزارش صبح مشهد، وی ادامه داد: در ابتدای دوره ششم، اعضای شورا خواستند شیب خدمت را به سمت حاشیه شهر تند کنیم، این راهبرد شورا بود که در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

شهردار مشهد افزود: امروز یکی از مناطق هدف ما منطقه سه است و بیش از سه  تا چهار برابر گذشته اعتبار گرفته و کارها آغاز شده است و پیش خواهد رفت.ارجائی بیان کرد: یکی از راهبردهای دوره ششم، تعریف پروژه بر اساس گره گشایی کارهای مردم بود؛ مسائلی که از دل مردم بیرون می آید و پیشنهاد می دهند. این پروژه نیز یکی از پیشنهادهای بدنه کارشناسی شهرداری به انضمام اهالی محل و کسانی است که در این محدوده زندگی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: پلیس راهور چندین بار تذکر داده بود که در این منطقه، تصادفات جرحی و فوتی اتفاق می افتد. چند ماه پیش نیز در همین محدوده تصادف منجر به فوت داشتیم. شهردار مشهد متذکر شد: کارکردهای پیشین توسعه فقط مخصوص قسمت های برخوردار نیست و باید در تمام این شهر بر اساس نیازهای مردم طراحی شود. کار کردن در نقاطی که معارض دارد بسیار ساده است، اما اولویت را به حل مشکل مردم اختصاص دادیم، زیرا پروژه باید منطبق بر نیاز مردم باشد.

ارجائی اضافه کرد: سه دسته پروژه های مقیاس محله، مقیاس منطقه و مقیاس شهر در دوره ششم مدیریت شهری خواهیم داشت. مقیاس محله به پروژه های کمتر از ۱۰ میلیارد تومان گفته می شود. کلان پروژه های تعریف شده نیز بعد از تایید شورای شهر به استحضار مردم خواهد رسید که برخی از آن ها سامان دهی زمین های بزرگ مقیاس از جمله زمین ارتش است.

وی گفت: سیاست ما تکمیل پروژه های نیمه تمام بود، زیرا اگر زمان اجرای پروژه طولانی شود، آسیب های زیادی مثل افزایش هزینه ها را به همراه دارد و ممکن است کارگران آن بیکار شوند؛ از همه مهم تر وقتی زمان اجرای یک پروژه  بیشتر می شود، مردم اذیت و بدبین می‌شوند.

شهردار مشهد ادامه داد: بازگشایی اراضی پادگان و سامان دهی آن، بولوار بصیرت،  پروژه برج جنوب با اعتبار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان که نشان از اعتماد دوباره سرمایه گذار به مدیریت شهری است و… از نمونه اقدامات انجام شده از سوی مدیریت شهری از ابتدای سال است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن