استانی

دادستان گناباد: مشاوران متخلف املاک تعطیل می‌شوند

کد خبر : 48603

دادستان عمومی و انقلاب گناباد گفت: بنگاههای مشاوران املاکی که برای منافع بیشتر خود در افزایش قیمت زمین و مسکن این شهرستان نقش دارند، تعطیل شده و بدون اغماض با آنها برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایرنا، مرتضی امیری روز پنج شنبه در جلسه شورای مسکن گناباد با اشاره به اینکه مشاوران املاک در بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت بخش مسکن و از جمله اجاره بهای واحدهای مسکونی تاثیر گذارند، خواستار نظارت بیشتر بر این بخش شد.

وی ادامه داد: افزایش قیمت زمین و مسکن و به خصوص اجاره بهای واحدهای مسکونی به یک دغدغه مهم شهروندان گنابادی تبدیل و موجب نارضایتی مردم شده است، بطوریکه بخشی از مراجعان روزانه به دستگاه قضایی را معترضان به افزایش تورم این بخش تشکیل می دهد که خواستار عنایت بیشتر مسوولان مربوطه برای کاهش این معضل و ساماندهی آن هستند.

دادستان عمومی و انقلاب گناباد با اشاره به اینکه برخی از قولنامه هایی که در مشاوران املاک منعقد می شوند دارای اشکالات متعدد حقوقی هستند، گفت: مسوولان ذیربط باید به این مساله نظارت بیشتر داشته باشند.

وی اجرای طرح نهضت ملی مسکن را در کاهش معضل تورم بخش مسکن شهرستان گناباد بسیار موثر دانست و بیان کرد: باید از همه ظرفیتهای موجود برای روان سازی اجرای موثر این طرح بهره گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب گناباد از ادارات راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد خواست که قرارداد زمینهایی واگذاری به افراد که بعد از گذشت مدت مورد نظر در قرارداد احداث نشدند و متقاضیان به تعهدات خود عمل نکردند، فسخ و به دیگر افراد متقاضی واگذار شوند.

امیری تاخیر در بازنگری طرح تفضیلی گناباد را از مشکلات مهم دانست و افزود: مدت اجرای این طرح که ۱۰ سال است در سال ۱۳۸۵ به اتمام رسیده و بعد از گذشت ۱۶ سال طرح بازنگری آن به تازگی ابلاغ شده است و این بازنگری هم اگر توسط کارشناسانی که در گناباد حضور نداشته، انجام شود نتیجه لازم را نخواهد داشت بلکه باید توسط کارشناسهای مستقر در این شهرستان انجام شود.

وضعیت مسکن در گناباد نابسامان است

فرماندار گناباد هم با اشاره به وضعیت نابسامان و افزایش قیمت در بخش زمین و مسکن و اجاره بهای واحدهای مسکونی در این شهرستان گفت: باید با هم افزایی و انسجام بخشی فعالیتها و جلوگیری از اقدامات سلیقه ای و پراکنده کاری با برنامه ریزی صحیح و شناخت دقیق و ریشه ای مسائل و مشکلات برای رفع آنها اقدام و نسبت به ساماندهی این بخش اقدام کرد.

رضا نصیری بیان کرد: باید با بهره گیری از خرد جمعی و بهره‌گیری از نظرات نخبگان و صاحب نظران مربوطه و بهره‌گیری از همه ظرفیتهای موجود برای رفع معضل و ساماندهی زمین و مسکن در این شهرستان برنامه عملیاتی داشت.

وی خاطر نشان کرد: قیمتهای بالای زمین و مسکن و اجاره بهای واحدهای مسکونی که حتی از شهرهای همجوار و حتی مرکز استان و برخی نقاط تهران میزان رشد آن هم بالاتر است به یک دغدغه مهم مردم و به خصوص جوانان در آستانه ازدواج و قشر کارمند و کارگر تبدیل شده است و تاکنون به یک دلیل منطقی علت این تورم دست نیافته ایم.

نصیری اظهار داشت: بنگاههای مشاوره املاک نقش مهمی در جلوگیری از افزایش قیمت زمین و مسکن و اجاره بها دارند و باید به نوبه خود از این مساله جلوگیری کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن