اخبار مهم

ماجرای هجوم مسلحانه به گیم نت

سارق مسلح در درگیری با پلیس گلبهار کشته شد

کد خبر : 47386

سمند سوار مسلحی که صبح روز گذشته به یک مرکز بازی های رایانه ای در مشهد دستبرد زده بود، چند ساعت بعد طی درگیری مسلحانه با پلیس کشته شد.

به گزارش صبح مشهد، اوایل صبح روز گذشته و در حالی که هنوز جنب و جوش زیادی در خیابان های شهر دیده نمی شد، راننده یک دستگاه سمند سفید رنگ در حاشیه بولوار دلاوران مشهد متوقف شد. عقربه های ساعت از ۶ صبح عبور کرده بود که راننده جوان مقابل در یک مرکز بازی های رایانه ای بین دلاوران ۴۳ و ۴۵ قرار گرفت. او نگاهی به کرکره بسته انداخت و چشم هایش را در اطراف پیاده رو چرخاند. وقتی مطمئن شد که رهگذری از آن جا عبور نمی کند و خیابان خلوت است، با ترفندی خاص کرکره مرکز بازی های رایانه ای (گیم نت) را بالا کشید و در حالی که سلاح کلت را در دست می فشرد به طبقه زیرزمین رفت جایی که متصدی مغازه به همراه شاگرد و فرد دیگری در آن مکان خواب بودند.

مرد جوان که مراقب اطرافش بود اسلحه به دست ، بالای سر متصدی مغازه رفت و پس از اطمینان از این که آن ها به خواب عمیق فرو رفته اند، ۴ دستگاه بازی های رایانه ای (پی اس فور) را جمع کرد و درون خودرو گذاشت. او دوباره به داخل زیرزمین بازگشت و دسته کابل های رابط را نیز به سرقت برد و درون خودروی سمند انداخت. این سارق ۳۰ ساله برای بار سوم به داخل مرکز بازی های رایانه ای رفت تا لوازم صوتی را نیز جمع آوری کند اما در یک لحظه که از بالای سر آن ها عبور کرد یکی از آن ها از خواب پرید و با دیدن مرد ناشناس در زیر زمین، فریاد کشید «دزد! دزد»، سارق جوان اگر چه اسلحه را از کمرش بیرون آورد اما بدون تیراندازی پا به فرار گذاشت و سراسیمه پشت فرمان سمند سفید رنگ نشست.

در این هنگام متصدی مرکز رایانه ای که فلاسک چای را برای دفاع از خود برداشته بود فریاد زنان به داخل خیابان دوید و فلاسک چای را در حالی به سمت خودرو پرت کرد که راننده جوان پدال گاز را فشرد و از آن محل گریخت. گزارش خراسان حاکی است، طولی نکشید که با گزارش ماجرای سرقت مسلحانه به پلیس، گروه کارآزموده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های مسلحانه و با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) عازم بولوار دلاوران شدند و به تحقیق در این باره پرداختند. بررسی های میدانی که با نظارت سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) صورت گرفت، از سرقت مسلحانه با یک دستگاه سمند سرقتی حکایت داشت.

تحقیقات کارآگاهان بیانگر آن بود که سارق مسلح، برای آن که آثاری از خود به جا نگذارد ابتدا خودروی سمند را از منطقه قاسم آباد مشهد سرقت و سپس با آن نقشه سرقت مسلحانه از مرکز بازی های رایانه ای را طراحی کرده است. در همین حال متصدی این مرکز به سرهنگ وحید حمیدفر (رئیس دایره مبارزه با سرقت های مسلحانه) گفت: این مرکز حدود سه هفته قبل نیز مورد دستبرد سارق یا سارقان قرار گرفته است.

بنا بر گزارش خراسان، با افشای برخی زوایای این پرونده، دامنه تحقیقات گسترده به افسران اداره اطلاعات جنایی سپرده شد و بدین ترتیب ردزنی سارق مسلح فراری در حالی آغاز شد که نیروهای پلیس با هدایت مستقیم سرهنگ بهرامزاده (جانشین آگاهی خراسان رضوی) به امکانات و لوازم ایمنی مجهز شدند چرا که احتمال رویارویی با سارق مسلح وجود داشت اما رصدهای اطلاعاتی نشان داد که سمند سوار مسلح به سمت شهر جدید گلبهار در حرکت است و با سرعت ترسناکی آسفالت بزرگراه آسیایی را از زیر چرخ های خودرو می گذراند.

لحظاتی بعد بیسیم های پلیس به صدا درآمد و خبر فرار سارق مسلح به سوی گلبهار، نیروهای انتظامی را به تکاپو انداخت.عقربه های ساعت ۱۲ ظهر را پشت سر گذاشته بود که با دستور سرهنگ محسن صبری پور (فرمانده انتظامی گلبهار) نیروهای گشت و یگان امداد در مسیر فرار سارق مسلح قرار گرفتند و با رعایت تدابیر امنیتی به کمین دزد سمند سوار نشستند. طولی نکشید که یکی از خودروهای گشت یگان امداد، با سمند سفیدرنگ روبه رو شد و بی درنگ مراتب را به سلسله مراتب فرماندهی گزارش داد.

دقایقی بعد و در حالی که سارق مسلح در کمین نیروهای انتظامی با سرعت سرسام آوری به فرار خود ادامه می داد، نیروهای گشت فرمان «ایست» صادر کردند اما دزد جوان که نمی دانست همه نیروهای انتظامی با اجرای طرح مهار در حالت آماده باش قرار دارند، برای گریز از چنگ قانون، پدال گاز را به کف خودرو چسباند و بر سرعت سمند افزود. فرمان های پی در پی «ایست» نیز بی نتیجه بود و او به گونه ای از لابه لای خودروها ویراژ می داد که با چندین خودروی عبوری به شدت برخورد کرد اما در حالی که وارد خیابان عطار شده بود در حاشیه خیابان توقف کرد چرا که دیگر خودرو به دلیل تصادف شدید با یک دستگاه کامیون به شدت آسیب دیده و قادر به حرکت نبود. سارق مسلح بدون توجه به شلیک تیرهای هوایی پلیس نیز تلاش کرد تا باز هم راه فراری بیابد اما قسمت جلو و موتور خودرو جمع شده بود و به هیچ وجه امکان فرار وجود نداشت در همین هنگام ناگهان سارق جوان اسلحه کلت کمری را بیرون کشید و از پشت فرمان به سوی نیروهای گشت آتش گشود، او با تیراندازی قصد داشت جو رعب و وحشتی ایجاد کند ولی در عین حال گلوله هایی را به سمت نیروهای انتظامی نشانه می رفت. دیگر جان شهروندان به خطر افتاده بود و مماشات پلیس با سارق مسلح جای تردید داشت به همین دلیل با دستور سرهنگ «صبری پور» افسران یگان امداد به شلیک متقابل پرداختند و سارق مسلح را هدف گرفتند.دقایقی بعد صدای تیراندازی متوقف شد و نیروهای گشت با رعایت موازین امنیتی، خودرو را به محاصره درآوردند که بررسی های مقدماتی نشان داد جوان ۳۰ ساله بر اثر اصابت گلوله های پلیس کشته شده است.

به گزارش خراسان، دقایقی بعد مراتب به مقامات قضایی اعلام شد و بررسی های مقام قضایی نیز در این باره ادامه یافت.

بررسی های بیشتر بیانگر آن بود که هویت واقعی سارق مسلح «عادل – ش» است اما او با مدارک جعلی خود را تبعه عراقی معرفی می کرد. همچنین تحقیقات پلیس گلبهار که به سرپرستی سرهنگ صادقی (جانشین فرمانده انتظامی گلبهار) انجام شد به نتایجی رسید که نشان می داد خودروی سمند در پانزدهم اردیبهشت گذشته از منطقه قاسم آباد مشهد سرقت شده است که این خودرو برای ادامه تحقیقات به پارکینگ انتقال یافت و اسلحه کلت کمری سارق نیز ضمیمه پرونده شد.

گزارش خراسان حاکی است، کنکاش های پلیس برای کشف سرقت های احتمالی دیگر این سارق مسلح همچنان ادامه دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن