اسلاید شوشهری

قرارگاه اجتماعی زندان در مشهد مقدس آغاز به کار کرد

کد خبر : 47329

همزمان با دومین روز از هفته قوه قضاییه طرح قرارگاه اجتماعی زندان با حضور مسئولین دستگاه‌های عضو در زندان مرکزی مشهد رونمایی و آغاز به کار کرد.

به گزارش صبح مشهد، جانفدا مدیرکل زندانهای خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: زندان و زندانی تنها مسئله سازمان زندان ها و قوه قضائیه نیست و تمام ارکان جامعه در این خصوص مسئول هستند و باید ادای تکلیف کنند، چرا که زندانی محصول همین جامعه است و بنا به سخن شهید همت ما در قبال تمام کسانی که راه کج می روند مسئولیم از کجا معلوم ما در انحراف اینها نقش نداشته باشیم.

از این رو با ابلاغ سیاست های سازمان زندانها مبنی بر استفاده از همه ظرفیت های اجتماعی در پیشبرد اقدامات اصلاحی و تربیتی، الحمدلله شاهد حضور و نقش آفرینی نهادهای متولی و گروه‌های جهادی در ارائه خدمت به زندانیان و خانواده هایشان هستیم.

وی افزود در همین راستا و با هدف متمرکز نمودن خدمات حمایتی برون‌سازمانی به جامعه هدف و بهره برداری هدفمند و متناسب با نیاز زندانیان و خانواده آنان از ظرفیت های اجتماعی و همچنین فعال کردن تمام ارکان جامعه در حوزه خدمات حمایتی زندانبانی ، با ابتکار اداره کل زندانهای خراسان رضوی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ، طرح قرارگاه اجتماعی زندان تدوین و با تعریف ۷ ماموریت در خصوص زندانیان و ۶ ماموریت ویژه خانواده زندانیان در ۸ کارگروه تخصصی با عضویت ۴۰ دستگاه دولتی در زندان مرکزی مشهد رسماً رونمایی و آغاز به کار کرد.

شایان ذکر است حجت الاسلام پژمانفر نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، صادقی رئیس کل دادگستری و مدیران کل و مسئولین چهل دستگاه عضو نیز در این مراسم حضور داشتند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن