پایتخت فرهنگ اسلامی

امام جمعه مشهد: تاختن دشمن به اسلام به علت استیصالش در مقابل انقلاب است

کد خبر : 46938

با اشاره به ساخت فیلمی ضد اسلامی و نمایش آن در جشنواره سینمایی کن گفت: جریان استکباری غرب نمی‌تواند در مقابل انقلاب اسلامی ایران کاری از پیش ببرد و به همین دلیل همه دستگاه‌های هنری خود را برای براندازی اسلام به میدان آورده اند تا با این دین بجنگند.

به گزارش صبح مشهد، آیت الله سید احمد علم الهی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد که در حرم مطهر امام رضا(ع) اقامه شد افزود: جشنواره کن مظهر اسلام ستیزی شده است و چند عنکبوت سیاه فرهنگی به نام ایرانی بودن بر ضد بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) و اهل بیت علیهم السلام در حال مبارزه کردن هستند.

وی اضافه کرد: امروز آنها با اسلام دشمنی می‌کنند و این در حالی است که برخی که خود را بر مدار ولایت اهل بیت علیهم السلام می‌دانند وقتی چنین توهینی صورت می‌گیرد سکوت کرده اند و عکس العملی نشان نمی‌دهند و این نشان می‌دهد در کنار دشمن شناسی باید امام شناسی هم وجود داشته باشد تا دشمنی که در لباس دوست قرار دارد شناخته شود.

خطیب جمعه مشهد با اشاره به ایام سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: سی و چند سال از رحلت امام خمینی (ره) گذشته است و این داغ، فراموش شدنی نیست و یکی از مصادیق جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید داشتند بیان روش و راه امام راحل است زیرا اکنون اگر واقعیت امام به درستی تبیین نشود راه و روش این شخصیت بزرگوار از سوی جریان های داخل و خارج تحریف می شود.

علم الهدی افزود: افرادی که روزگاری به گفته رهبر معظم انقلاب سوپر انقلابی بودند و اکنون خسته شده اند و رفتار کنونی خود را به امام نسبت می‌دهند و یا افراد عدالت خواهی که فکر می‌کنند با ایستادن در مقابل ولایت در حال پیمودن راه امام هستند از این جمله اند.

وی ادامه داد: از زمان غیبت کبری امام زمان (عج) تا شکل گیری انقلاب اسلامی بزرگانی از علمای دین موضوع ولایت فقیه را فقط تدریس و بیان می‌کردند ولی امام خمینی (ره) آن را در ماهیت انقلاب اسلامی پیاده سازی کرد و این در حالی بود که امام در روزگاری ظاهر شد که در جهان ۲ نظام سوسیال امپریالیسم و لیبرال امپریالیسم، تمام جهان را در بر گرفته بود و این ۲ جریان، جریان سیاست منهای دین و خدا و حذف دین از زندگی را گسترش می داد.

امام جمعه مشهد گفت: انقلاب امام، معادلات سیاسی جهان را بر هم زد و موجب ترویج خداباوری و معادباوری شد و اکنون شاهد گسترش اسلام در جهان هستیم زیرا امام خمینی تحول ساز بود و اکنون شاهد اسلام خواهی در دنیا هستیم.

علم الهدی افزود: نقش امام خمینی در آشنایی جهان با آموزه های اهل بیت علیهم السلام و دین از ایجاد انقلاب اسلامی ایران مهم تر است و استکبار جهانی آن را بر نمی تابد و می‌خواهد برای از بین بردن انقلاب، دین اسلام را از میان بردارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن