اجتماعی

روایت ناطق نوری از ماجرای رد شدن سردار سلیمانی در گزینش سپاه

کد خبر : 43857

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم دومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی که ظهر دیروز در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) لواسان برگزار شد، به نقل خاطره ای از نحوه گزینش شهید سلیمانی در سپاه پاسداران پرداخت و گفت: یکی از فرماندهان سپاه تعریف می کرد زمانی که گزینش سپاه دست من بود، حاج قاسم به عنوان یک نوجوان برای ثبت نام و عضویت در سپاه مراجعه کرد اما به خاطر این که لباس آستین کوتاه می‌پوشید، تلاش او برای پذیرش ناکام ماند.

وقتی به من مراجعه و مسئله را مطرح کرد با سپاه کرمان صحبت کردم که مشکل تأیید او چیست؟ گفتند، از نظر پذیرش ایشان صلاحیت ورود به سپاه را ندارد، زیرا پیراهن آستین کوتاه می‌پوشد و قیافه این چنینی دارد و فکر نمی‌کنیم برازنده این باشد که وارد سپاه شود. من به این مسئله اعتراض کردم که نباید این سخت‌گیری‌ها باشد و باید اجازه دهیم نیروهایی که شایستگی دارند، بتوانند جذب شوند و خوشبختانه جذب شدند. ناطق نوری با بیان این که شهید سلیمانی دارای بصیرت و بینش عمیق، ادب و اخلاص در حد بسیار بالا و دارای فهم نظامی فوق العاده بود، افزود: اگر به هر کدام از علایم مومنان که در روایات آمده است، نگاه کنید، می بینید که مرحوم سلیمانی جزو برترین مومنان است.

ناطق نوری با انتقاد از برخی افراد که مخالف حضور ایران در سوریه هستند، گفت: این افراد متوجه نیستند که طرح و اهداف فرانسوی ها، انگلیسی ها و آمریکایی ها در حمله به سوریه چیست. سوریه نه منابع نفتی آن چنانی دارد و نه ثروت خاصی دارد بلکه به خاطر موقعیتی که نسبت به ایران و لبنان دارد اهمیت پیدا می کند و اصرار بر حفظ سوریه و تامین امنیت آن هوشمندانه ترین اقدامی بود که مقام معظم رهبری برای حفظ تمامیت ارضی کشورمان انجام داد و این مصداق دور اندیشی و تدبیر عالمانه است و گرنه الان باید در پشت مرزهای مان با داعش می جنگیدیم.

وی با اشاره به این که غربی ها طرح خاورمیانه بزرگ را در برنامه کاری خود داشتند، افزود: سوریه با کشورهای دیگر چه فرقی می کرد که فرانسوی ها و آمریکایی ها آن قدر فشار می آوردند که اسد باید ساقط شود؟ برای این که آن ها می خواستند پل ارتباطی بین ایران و حزب ا… لبنان و گروه های مقاومت در فلسطین را قطع کنند و وقتی سوریه و خط ارتباطی ما قطع شود و حزب ا… لبنان محاصره شود، دیگر درهم کوبیدن فلسطین کاری ندارد.

منبع: خبر آنلاین

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن