شهری

از محل اعتبارات سال گذشته وزارت كشور در بخش آسيب‌هاي اجتماعي تأمين شد:

تحویل ۸۰۰ میلیون تومان تجهیزات و امکانات پشتیبانی و اداری به بهزیستی خراسان رضوی

کد خبر : 42262

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی از تخصیص ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار به تجهیز مراکز و خدمات مرتبط با آسیب‌های اجتماعی در مراکز تحت نظارت بهزیستی استان خبر داد.

به گزارش صبح مشهد، دکتر مسعود فیروزی در مراسم تحویل تجهیزات خریداری شده برای مراکز و پایگاه‌های مدیریت و کاهش آسیب‌های اجتماعی از محل اعتبارات وزارت کشور، این خبر را اعلام کرد.

وی گفت: آسیب‌های اجتماعی، یک موضوع فرابخشی است و به همین خاطر، دستگاه‌های زیادی در این زمینه نقش‌آفرینی دارند.

وی اعتبارات وزارت کشور در زمینه‌ی آسیب‌های اجتماعی را مفید و موثر توصیف کرد و گفت: اگر نظم و نسق بیشتری در تخصیص اعتبارات ایجاد شود می‌توان به موقع و با درایت و تدبیر بیشتری، در مورد هزینه کردن این اعتبارات تصمیم‌گیری نمود.

وی ادامه داد: از وزارت کشور، استانداری و بخصوص مدیر کل اجتماعی استانداری که این اعتبارات را به بهزیستی اختصاص داده، تشکر می‌کنیم و تقاضا داریم که این اعتبارات در فرایندی مؤثر و به موقع، ابلاغ شود.

وی همچنین از تخصیص دو مرحله اعتبار مرتبط با آسیب‌های اجتماعی در سال مالی گذشته به بهزیستی استان اطلاع داد و گفت: اعتبارات این مرحله، صرف خرید کانکس برای واحدهای سیار اورژانس اجتماعی در شهرستان‌ها، برخی تجهیزات اداری، مقداری وسایل ورزشی پارکی برای مراکز آسیب‌ها و برخی تجهیزات رایانه‌ای شده است.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی، حوزه آسیب‌های اجتماعی را گسترده و پرنیاز توصیف کرد و گفت: نیازهای این بخش بسیار بیشتر از اعتبارات موجود است و امیدواریم دستگاه‌های وظیفه‌مند، نقش‌آفرینی بیشتری در کمک به این موضوع داشته باشند.

شهره شاهرودی گفت: ۷ دستگاه کانکس برای خدمات اورژانس اجتماعی در سطح شهرستان‌های سبزوار، گناباد، مشهد، نیشابور، زاوه و کاشمر خریداری شده و مقداری تجهیزات اداری و امکانات ورزشی هم برای مراکز آسیب‌ها تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه کار در بخش آسیب‌ها، بسیار سخت و فرساینده است ادامه داد: فرصت تصمیم‌گیری برای هزینه‌کرد این اعتبارات، بسیار کوتاه بود و در نتیجه، نیازهای ضروری مراکز در اولویت قرار گرفت که بخشی از نیازهای شهرستان‌ها را پوشش می‌دهد.

شایان ذکر است در این مراسم، تجهیزات خریداری شده از محل اعتبارات سال گذشته مرتبط با آسیب‌های اجتماعی از وزارت کشور در هفته گذشته ابلاغ شد و بهزیستی خراسان رضوی با سرعت اقدام به جذب این اعتبارات نمود و مقداری از امکانات و تجهیزات مورد نیاز را خریداری نمود.

این تجهیزات با حضور مدیر کل اجتماعی استانداری خراسان رضوی به بهزیستی تحویل گردید.

حمید موسوی در مراسمی که به این مناسبت در شیرخوارگاه علی اصغر مشهد برگزار شد گفت‌: تلاش می‌کنیم در سال مالی جاری، بتوانیم اعتبارات بیشتری را جذب و آن را به موقع ابلاغ کنیم که کارآمدی بیشتری داشته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن