اقتصادی

بازار پنچر لاستیک در مشهد

کد خبر : 42042

رئیس اتحادیه از زمزمه های افزایش ۱۵ درصدی قیمت لاستیک خبر داد

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد با اشاره به افزایش ۸۰ درصدی قیمت لاستیک خودرو طی سال گذشته گفت: با افزایش قیمت ۱۵ درصدی لاستیک خودرو در آینده، بازار در رکود شدیدتری وارد خواهد شد.

به گزارش صبح مشهد، جنتی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت بازار لاستیک خودرو در مشهد اظهار کرد: کمبودی در زمینه لاستیک خودرو در بازار وجود ندارد و لاستیک به قدر کافی موجود است اما متاسفانه به دلیل نبود مشتری، لاستیک خودرو زیر قیمت کارخانه به فروش می‌رسد.

وی افزود: با توجه به این که لاستیک در نمایندگی‌ها دپو شده و با مشکلات فراوان فروخته می‌شود، متاسفانه خبرهایی به گوش می‌رسد که قرار است دوباره قیمت لاستیک ۱۵ درصد افزایش پیدا کند. وی تصریح کرد: بازار کشش این افزایش قیمت را ندارد، سال گذشته لاستیک خودرو طی دو نوبت افزایش قیمت یافت، تیر سال گذشته ۲۸ تا۳۰ درصد و در آذر سال گذشته که قیمت‌گذاری به تولیدکننده واگذار شد نیز ۵۰ درصد قیمت این محصول افزایش یافت و به نمایندگان فروش لاستیک فروخته شد.

جنتی اظهار کرد: بر خلاف آن چه گفته می‌شود که در آبان سال قبل ۵۰ درصد قیمت لاستیک خودرو افزایش یافته، این گونه نبود بلکه این افزایش قیمت ۶۵ درصد به بالا بود البته ماه پس از آن، ۱۵ درصد کاهش قیمت صورت گرفت، به طور کلی از سال گذشته تاکنون قیمت لاستیک خودرو ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است. وی ادامه داد: قیمت بهترین جنس لاستیک پراید که پرمصرف‌ترین لاستیک در خودروهای سواری است، ۸۲۸ هزار تومان است. اگر دوباره قیمت افزایش پیدا کند، خریداری در بازار نخواهد داشت، متاسفانه بازار لاستیک در کشور ما متولی ندارد.

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد با اشاره به این که با وجود نیاز مشتری به لاستیک، به دلیل گرانی تمایلی به خرید لاستیک وجود ندارد، گفت: این‌ موضوع موجب می‌شود تا مشتری به خرید لاستیک دست دوم و کهنه تمایل پیدا کند، در نتیجه اتفاقات ناگواری از جمله افزایش تصادفات جاده‌ای و مشکلات دیگر گریبان‌گیر مصرف‌کننده خواهد شد. جنتی در خصوص تولید لاستیک‌های داخلی نیز گفت: ۶۵ تا ۷۰ درصد لاستیک‌های رادیال سواری تولید داخل و تنها ۲۵ درصد آن وارداتی است البته این لاستیک‌های وارداتی مربوط به خودروهای خاص است.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان در نظر دارند تا قیمت لاستیک کامیون را نیز ۸ تا۱۵ درصد افزایش دهند، با توجه به این که چنین کالایی در بازار فروش ندارد و مشتری نیز به خرید لاستیک خودرو با توجه به افزایش قیمت رغبتی ندارد، وقتی لاستیک چند سال در انبار بخوابد تاریخ مصرفش از دست خواهد رفت، به نظر من باید بر قیمت‌گذاری لاستیک نظارت‌ وجود داشته باشد و تولیدکننده‌ اختیار تام در این زمینه نداشته باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن