شهری

شهروندان با مشاهده علایم کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند

کد خبر : 41840

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونا از عموم مردم خواست در صورت بروز هر گونه علایم مشکوک به کرونا ضمن تماس با سامانه ۱۹۱ به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا و درمانگاههای عمومی بخش خصوصی مراجعه کنند.

صبح مشهد– به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر شاپور بدیعی در حاشیه نشست با مدیران حوزه درمان با بیان این که از ابتدای همه گیری ویروس کرونا، برنامه نظام ارجاع بیماران مبتلا به کرونا در شهر مشهد راه اندازی شده است اظهار کرد:شهروندان در صورت بروز علائم مشکوک به کرونا از مراجعه مستقیم به بیمارستان ها خودداری کنند زیرا ازدحام در بیمارستانها به انتشار بیشتر ویروس دلتا کرونا کمک می کند.

وی با بیان این که در حال حاضر ۴۱ مرکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا و ۱۶۰ درمانگاه بخش خصوصی خدمات سطح یک و ۱۹ درمانگاه خدمات تخصصی سطح ۲ را در مناطق زیر پوشش دانشگاه ارائه می دهند اضافه کرد: در صورت نیاز به خدمات بستری، بیماران به بیمارستان ها ارجاع داده می شوند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونا با بیان این که مراجعه مستقیم به مراکز درمانی ضمن ایجاد ازدحام اورژانس بیمارستان ها، زمینه انتقال عفونت را نیز افزایش می دهد گفت: در حال حاضر پنج بیمارستان نیز برای تزریق داروی رمدسیویر برای بیمارانی که نیاز به بستری ندارند در شهر مشهد در نظر گرفته شده است تا بار مراکز درمانی کاهش یابد.

بدیعی با بیان این که در حال حاضر شرایط ویژه‌ای در شهر مشهد از نظر همه‌گیری ویروس کرونا و افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری ایجاد شده است افزود: بر اساس برنامه ریزی همه روزه نشست با مدیران حوزه معاونت درمان برگزار می شود تا بتوان ضمن رصد اقدامات انجام شده طی ۲۴ ساعت گذشته، برنامه ریزی های لازم در راستای خدمات رسانی به بیماران کرونایی و غیر کرونایی به شکل مناسبی انجام شود.

وی تاکید کرد: خدمات رسانی به بیماران غیر کرونایی نیز در کنار خدمات رسانی به بیماران کرونایی مورد توجه است و در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شده است.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیر پوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن