دانش و فناوری

استارتاپ یک ایرانی در بورس نیویورک عرضه شد

کد خبر : 41679

استارتاپ یک ایرانی به ارزش چهار میلیارد دلار در بورس نیویورک عرضه شده است. ارزش این استارتاپ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان یعنی ۱۰ برابر کل درآمد نفتی کشور در سال گذشته است.

به گزارش صبح مشهد، در حالی استارتاپ یک ایرانی به ارزش چهار میلیارد دلار در بورس نیویورک عرضه شده که مجلس در یک ماه گذشته مصرانه به دنبال تصویب طرح فیلترینگ فضای مجازی است.
مجلس بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» را در دستور کار این هفته خودش قرار داده است.

استارتاپ Blend فعال حوزه فین تک است که توسط نیما قمصری و هم‌بنیان‌گذار دیگر او اداره می‌شود.

نیما قمصری، کارآفرینی ایرانی است که در کودکی مهاجرت کرده . او قبل از تاسیس این استارتاپ در دانشگاه استنفود تحصیل کرده است. قمصری که حالا ۳۴ سال سن دارد، سال۲۰۱۲ کم کم کار خود را در استارتاپ در دانشگاه شروع کرد.

شرکت Blend یک شرکت فین تک در سیلیکون‌ولی در آمریکاست.

در واقع یک پلتفرم آنلاین است که درخواست وام مسکن و قسط‌بندی آن را به صورت آنلاین درمی‌آورد و ارائه می‌کند.

این نرم‌افزار امروز با مهم‌ترین بانک‌های آمریکایی همکاری دارد.

این نرم افزار روزانه بیش از دو میلیارد دلار وام را برای بانک‌ها پردازش می‌کند و فرایند تصویب وام را به حدود سه دقیقه رسانده است. این استارت‌تاپ بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ رشد زیادی داشت و در تعداد مشتریان با سه برابر افزایش روبه‌رو شد. آنها تنها سال گذشته ۱٫۴ هزار میلیارد دلار وام را پردازش کردند.

این شرکت از ماه مارس ۲۰۲۰ تا پایان آن سال نسبت به همان دوره در سال ۲۰۱۹ معادل ۱۶۶ درصد رشد را برای تراکنش‌های خود گزارش کرده است.

این شرکت امسال در لیست ۵۰ فین‌تک برتر فوربز هم قرار گرفت.

بیزینس اینسایدر هم بر اساس تحلیلی که از طریق تماس با مشتریان تیم و متخصصان صنعتی داشته به این باور رسیده که Blend قرار است به یکی از مهمترین شرکت‌های نرم‌افزار به عنوان خدمات(SaaS) در امور مالی و رهن تبدبل شود.

نام قمصری همچنین در رده‌بندی فورچون از افراد بانفوذ زیر ۴۰ سال دیده می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن