شهری

قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد:

مشهد الرضا(ع) آماده میزبانی از دهه ولایت/ گل آرایی و نورپردازی ویژه شهر در این ایام فرخنده

کد خبر : 41617

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از آمادگی کامل مدیریت شهری برای آراستگی، فضا آرایی، نورپردازی و خدمت رسانی ویژه به زائران و مجاوران بارگاه امام رضا(ع)، در کلانشهر مشهد همزمان با دهه پر خیر و برکت ولایت خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن دهه ولایت و هماهنگی های صورت گرفته در میان واحدهای مختلف مدیریت شهری، اقدامات گوناگونی در زمینه فضا آرایی شهر، خدمت رسانی به زائران و مجاوران و استقبال از این دهه پر برکت پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در زمینه گل آرایی، گلکاری و زیباسازی فضای سبز شهری، بیش از ۵۰۰ هزار بوته گل فصلی تابستانه در سطح مناطق ۱۳ گانه توزیع شده است و در این ایام، ۵ المان ویژه گل نوشته در میادین شریعتی، بسیج، فلسطین، بیت المقدس و غدیر جانمایی می‌شود؛ همچنین مقرر گردیده تا ۱۰ المان گل مناسبتی نیز در عرصه میدان شهدا، لچکی های میدان شهدا و میادین شریعتی، توحید و جانباز نصب گردد.

یعقوبی افزود: علاوه بر موارد یاد شده، بیش از ۳۰۰ متر مربع از فلاورباکس های سطح شهر تعویض و واکاری شده است و ۱۰ المان نوشتاری نیز در میادین بسیج، امام خمینی، فرودگاه، فردوسی، لچکی های میدان جانباز و آیلند میانی بلوار احمدآباد در میان فضای سبز این نقاط، نصب می شود.

معاون شهردار مشهد افزود: در حوزه آذین‌بندی و نورپردازی شهری نیز اقدامات مختلفی نظیر اکران ۳۴ المان شمسه ویژه تبریک دهه ولایت، آذین بندی ویژه میدان فجر و میدان امام علی، تعویض ۱۲۵۷ پرچم روی عرشه پل ها و میادین، اکران تبریک دهه ولایت با استفاده از ۱۵۰ المان نوری خورشیدی، اکران ۴۰ عدد المان نوری “یا علی(ع)” در معابر منتهی به حرم مطهر رضوی و اکران ویژه تبریک دهه ولایت با استفاده از ۱۰۶ چراغ گوبو در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: در این ایام خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی به صورت ویژه تنظیم و شستشو می‌شوند و همزمان با روز عید قربان با فعالیت بیش از ۶۰ اکیپ در نقاط مختلف شهر، از عرضه و کشتار غیرمجاز دام جلوگیری به عمل خواهد آمد.

یعقوبی افزود: در ایام دهه ولایت به منظور سهولت تردد زائران و مجاوران در هسته مرکزی شهر، اقداماتی نظیر سرویس دهی ویژه ۲۲۰ دستگاه اتوبوس همزمان با روز عرفه و ۱۷۰ دستگاه اتوبوس در روز عید قربان در ۶ پایانه موقت اطراف حرم مطهر رضوی، افزایش زمان خدمت رسانی خطوط یک و دو قطار شهری در روز عید قربان به مدت یک ساعت، تقویت خطوط ورودی تاکسیرانی با ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی و آماده باش ناوگان بیسیم تاکسیرانی با ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی، صورت خواهد گرفت.

معاون شهردار مشهد ادامه داد: در حوزه اقدامات فرهنگی نیز در این ایام، فعالیت‌های نظیر نورافشانی ویژه در ۸ نقطه شهر همزمان با شب و شام عید قربان و عید سعید غدیر، برگزاری نمایشگاه موضوعی غدیر در کوه پارک و برگزاری جشن بزرگ ولایت در ۴ بوستان کوهسنگی، چهل بازه، ارم و اردیبهشت انجام خواهد شد و به منظور فضاآرایی محیطی شهر مشهد نیز، در این ایام، بیش از ۱۰ هزار مترمربع اکران محیطی با موضوعات دهه ولایت در سطح شهر اکران می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن