استانی

امضای تفاهم نامه نجات یاران آب بین آبفا و هلال احمر نیشابور

کد خبر : 41327

همایش علمی ، پژوهشی ، کاربردی و امضای تفاهم نامه بین شرکت آب و فاضلاب و جمعیت هلال احمر شهرستان نیشابور برگزار شد.

صبح مشهد– در این همایش که در راستای هفته صرفه جویی در مصرف آب و با هدف استفاده از ظرفیت و توانایی جمعیت هلال احمر با عنوان نجات یاران آب خانه های هلال برگزار شد معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور و جمعی از مسئولان شورای اداری شهرستان ، معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای خراسان رضوی ، روزی مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آبفای خراسان رضوی و مسئولان استانی جمعیت هلال احمر حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی آبفا نیشابور در این همایش شاه بیگی ریاست هلال احمر شهرستان نیشابور آمادگی مسئولان خانه های هلال در شهر و روستا را برای ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب که به صورت منطقه ای و چهره به چهره و پتانسیل گشت آب از طریق تیم دوچرخه سواران هلال احمر اعلام کرد.

در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان گزارشی از وضعیت تامین آب ارائه داد و به صورت تخصصی به بحث همایش پرداخت.

علی رضا اخویان هدف از برگزاری همایش را استفاده از ظرفیت هلال احمر در راستای کمک به فرهنگ سازی صرفه جویی در مصرف آب از طریق خانه های هلال در شهر و روستا و راه اندازی گشت های آب با عنوان پلیس آب در سطح شهر و روستا اعلام کرد.

به گفته وی گشت آب در صورت مشاهده مصرف نا صحیح آب ضمن تذکر نسبت به ارائه راهکارها و روش های صرفه جویی و آموزش و اهدای بسته های فرهنگی کمک به بحث اشاعه وترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب در سطح شهرستان اقدام خواهد کرد.

وی افزود: در یک سال گذشته با آموزش و پرورش ، نیروی مقاومت بسیج ، امور مساجد و اداره تبلیغات اسلامی تفاه نامه همکاری امضا شد و در آینده نزدیک با اداره محیط زیست و امور صنفی هم برای استفاده از ظرفیت اصناف و سایر اداراتی که می توان از پتانسیل آنها استفاده کرد، برنامه ریزی می شود.

سپس سهرابی معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفا خراسان رضوی به گزارش اقدامات فرهنگی در سطح استان اشاره کرد و و معین زاده معاون امور جوانان هلال احمر استان هم آمادگی این سازمان راب برای برگزاری مشابه این همایش به شکل استانی اعلام کرد.

خافی مسئول خانه هلال روستای دیزباد بالا هم به نمایندگی از مسئولان خانه های هلال شهر و روستای شهرستان نیشابور به بحث آب های خاکستری ورود کرد و پیشنهاد و راهکار استفاده از این آبها را مطرح کرد و اظهار داشت: این طرح به صورت پایلوت در روستای دیزباد بالا اجرا شد.

در همین رابطه مقرر شد این طرح موفق در سایر مناطق و شهرها اجرا شود.

قامتی معاون استانداری و فرماندار شهرستان نیشابور نیز از برگزاری این گونه همایش ها استقبال و بر اجرایی شدن اهداف این همایش تاکید کرد.

همچنین سرکار خانم خداشناس شاعره طنز پرداز و استاد صفادل به بیان سروده هایی در رابطه با صرفه جویی در مصرف آب پرداخت که فضای همایش را نشاط کرد.

روزی مدیردفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای خراسان رضوی سخنران لعدی بود که به برنامه های هفته صرفه جویی در استان و شرکت ها و امورهای تابعه شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی اشاره کرد.

در پایان تفاهم نامه همکاری شرکت آب و فاضلاب و هلال احمر شهرستان نیشابور به امضا و مبادله شد.

در ادامه مسئولین حاضر در همایش دوچرخه سواری نجات یاران آب در هفته صرفه جویی در مصرف آب ، شرکت کردند و تا خانه های هلال رکاب زدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن