زندگی

در شیفت‌های شب، یکی از همکاران باسابقه مزاحمم می‌شود

کد خبر : 40761

دانشجوی رشته‌پزشکی هستم و هر وقت شیفت دارم، یکی از پزشکان باسابقه بیمارستان، مزاحمم می‌شود. من ۲۶ ساله هستم و او ۴۱ ساله است. یک بار من را به اتاقش خواست و به من گل هدیه داد! گفت این بابت زحماتی است که در بیمارستان می‌کشید، در صورتی که اصلا با بقیه چنین رفتارهایی را ندارد. متاسفانه پدرم هم چند سال پیش فوت کرده و کسی را ندارم که از او کمک بخواهم. چه کنم؟

نویسنده : فریبا البرز/  کارشناس‌ارشد مشاوره‌خانواده

صبح مشهد– مخاطب گرامی، پیام شما بسیار مختصر بود. بهتر بود که توضیح بیشتری درباره این ماجرا می‌دادید، حداقل این‌که شرایط دکتر را می‌گفتید که متاهل است یا خیر ، تا انجام مشاوره راحت‌تر و اصولی‌تر شود. واقعیت این است که بر اساس توضیحات شما (مثلا در اتاقش برای تشکر از شما گل داده)، هنوز هیچ برداشت مشخصی از رفتار دکتر نمی‌توان کرد. شاید در گذر زمان خیلی از مسائل روشن‌تر شود. این مسئله را فعلا از دو منظر می‌توان بررسی کرد که در ادامه نکاتی را درباره‌اش مطرح می‌کنم.

شاید نباید ذهن‌تان را درگیر کنید
اول این‌که ایشان هیچ منظور خاصی ندارد و به شما فقط به عنوان یک دانشجوی پزشکی که در حرفه‌اش بسیار پرتلاش است می‌نگرد و شما را تحسین می کند و حتی شاخه گلی تقدیم می‌کند. در این صورت اصلا ذهن خود را درگیر نکنید.

مراقب اعتبارتان باشید
دیدگاه دیگر این‌که ممکن است این دکتر حس ویژه‌ای به شما داشته باشد. در این صورت بهتر است توجه داشته باشید که شما در محیط بیمارستان هستید و چنان‌چه مراقب رفتارهای خود نباشید، حتما اعتبار شخص شما به خطر می‌افتد چون او دکتر است و در بیمارستان بیشتر از شما که هنوز یک دانشجو هستید، اسم و رسم دارد.

مراقب حریم‌هایتان باشید
در شرایط فعلی بهترین کار برای شما حفظ کردن حریم‌ها بین خودتان است. ممکن است این دکتر، رفته رفته خود را به شما نزدیک‌تر کند و فاصله‌ها را بشکند. شما خودداری تان را بیشتر و از خود محافظت کنید. تا الان او فقط حس احترام و قدرشناسی را به شما ابراز کرده و شما با تشکر مختصر قضیه را جمع کنید.

فریب رفتارهای افراطی را نخورید
حتما از این‌که پدر شما فوت کرده، خلأهایی را در زندگی حس می‌کنید. شاید او متوجه ماجرا شده و بخواهد در ادامه با محبت افراطی این کمبود را جبران کند. هوشیار باشید که فریب یک سری از رفتارهای افراطی را نخورید. دادن هدیه‌های گران قیمت، دعوت به رستوران‌های عالی و … شما را در معذوریت قرار ندهد.

اصلا بی‌دقتی به خرج ندهید
در هر صورت ایشان موقعیت مناسبی دارد مانند جایگاه حرفه‌ای، اقتصادی و … . علاوه بر این‌ کشش‌های جنسی هم می‌تواند در ادامه به طور طبیعی بین دو طرف شکل بگیرد اما شما نباید درگیر احساسات شوید. باز هم تاکید می‌کنم روی حفظ و در نظر گرفتن موقعیت فعلی خودتان و تا زمانی که چیزی برای‌تان اثبات نشده، اصلا بی‌دقتی به خرج ندهید و دست به کاری نزنید که بعد پشیمان شوید.

منبع: سلام زندگی/ خراسان

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن