انتخابات ۱۴۰۰

دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی در خراسان رضوی:

شاخص‌ها رعایت شود به لیست شورای وحدت پایبند خواهیم بود

کد خبر : 40531

دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی در خراسان رضوی گفت: اگر لیست جریان وحدت شاخص‌های مورد نیاز اصولگرایان را داشته باشد، قطعا ما نیز پای این لیست خواهیم ایستاد.

صبح مشهد– جمشید خاتمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره فعالیت‌های این حزب برای انتخابات شورای شهر مشهد بیان کرد: در حال حاضر دایره رقابت میان اصولگرایان است و از حضور چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراها فعلا خبری نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این حزب برای انتخابات شورای شهر لیست می‌دهد، اظهار کرد: در دفعات قبل چون باید با رقیب مقابله می‌کردیم گاها لیست مستقل می‌دادیم و معتقد بودیم باید بهترین‌ها را معرفی کنیم. الان چون رقابت در دایره اصولگرایی است تا این لحظه ما بنایی بر اینکه لیست مستقلی از جریان وحدت بدهیم نداریم. چرا که منتظریم دوستان به بخشی از لیست وحدت برسند و در آن مرحله اظهار نظر کنیم. اگر لیست شورای وحدت لیست ضعیفی باشد که حتی در جریان اصولگرا نیز قابل رقابت نباشد در آن‌جا تصمیم خواهیم گرفت که لیست مجزا ارائه کنیم یا خیر.

دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی در خراسان رضوی با بیان اینکه «جریان ما یک جریان سیاسی است و هم با دوستان جریان وحدت و هم با افرادی که به این جریان انتقاد داشتند صحبت کرده‌ایم»، تصریح کرد: در حال حاضر منتظر هستیم تا ببینیم برآیند جریان وحدت چه خواهد شد. اگر لیست جریان وحدت شاخص‌های مورد نیاز اصولگرایان را داشته باشد، قطعا ما نیز پای این لیست خواهیم ایستاد ولی اگر فاقد شاخص‌های مورد نظر باشد آن زمان برای ارائه لیست مستقل تصمیم‌گیری می‌کنیم.

خاتمی در پاسخ به این سوال که قبلا اعلام کرده بود این حزب برای انتخابات شورای شهر مشهد لیست مستقل ارائه خواهد کرد، توضیح داد: در ایام عید طی تماس‌هایی که با تهران داشتیم قانع شدیم که فعلا لیست مستقل ندهیم و پای جریان وحدت بایستیم.

دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی در خراسان رضوی ضمن بیان اینکه «ما به هیچ عنوان فردی را به عنوان مصداق به شورای وحدت اصولگرایان جهت حضور در لیست معرفی نکردیم»، بیان کرد: ولی به عنوان شاخص به افراد توصیه‌هایی کردیم و گفته‌ایم از لیست‌های سابق اصولگرایی درس عبرت بگیرند و لیستی را تهیه کنند که اتفاقات ناگوار شوراهای سابق و اشتباهاتی که اصولگرایان مرتکب شدند بار دیگر رقم نخورد.

خاتمی در خصوص این شاخص‌های پیشنهادی گفت: در رابطه با شاخص‌ها به دوستان هشدار دادیم که با توجه به اینکه رقابت بین اصولگرایان است، مراقب مصداق‌هایی که معرفی می‌کنند باشند تا مبادا افراد بعدها به معیارهایی که به جریان وحدت قول داده‌اند پایبند نباشند و کار فردی انجام بدهند.

دبیر جامعه متحد جوانان اسلامی در خراسان رضوی ضمن تاکید بر اینکه قطعا با کسانی که در لیست شورای وحدت حضور دارند و حتی با آنان که لیست شورا را آماده می‌کنند مذاکره و صحبت می‌کنیم، خاطر نشان کرد: اگر آنان این شاخصه ها را رعایت کرده باشند قطعا ما هیچ اقدامی در خصوص ارائه لیست نخواهیم کرد و همان لیست را تایید و از آن حمایت می‌کنیم در غیر این صورت اقدام به ارائه لیست مجزا خواهیم کرد.

خاتمی با ذکر این نکته که «ما فقط برای لیست مشهد کار نمی‌کنیم و احتمال دارد که در مشهد به لیست شورای ائتلاف پایبند باشیم»، اظهار کرد: ولی متاسفانه جریان وحدت همه‌ی تمرکز خود را متوجه شهر مشهد کرده و حتی از شهرهای نزدیک مشهد که بسیار موثرند غافل شده‌ است. جریان ما در حال حاضر بیشتر پتانسیل خود را در شهرستان‌های اطراف گذاشته و قطعا برای سایر شهرهای استان لیست مجزا خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد:ما باید به استان خراسان رضوی توجه داشته باشیم و نباید همه تمرکزمان را معطوف به مشهد کنیم، از این رو ما برای همه شهرستان‌های استان لیست خواهیم داد و حتی لیست‌مان برای برخی از شهرستان‌ها آماده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن