شهری

هفت مرکز منتخب کرونا در مشهد پس از افطار هم دایر هستند

کد خبر : 40286

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی ایام ماه مبارک رمضان هفت مرکز منتخب کرونا در مشهد پس از افطار هم دایر هستند و ساعات کاری آنها از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۲۳ شب است.

صبح مشهد– دکتر محمد حسن درخشان افزود: نام و محدوده این مراکز عبارت است از احمدی در بلوار قرنی، ویلا در هفت تیر، سیدی در بلوار صبا، پنجتن در شهرکی به همین نام، لشگر در قاسم آباد، سیلو در منطقه طلاب و امام علی(ع) در شهرداری ثامن.

وی اضافه کرد: به غیر از این مراکز سایر مراکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی ماه مبارک رمضان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ شب دایر هستند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ۴۰ مرکز منتخب کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با زیر پوشش داشتن ۱۵ شهرستان در استان خراسان رضوی دایر هستند که ۲۰ مرکز از این تعداد در مشهد فعالیت دارند.

درخشان افزود: افراد مشکوک به کرونا در بخش سرپایی به این مراکز مراجعه می کنند و تحت مراقبتهای لازم و انجام تست پی‌.سی.آر یا تست سریع تشخیص کرونا قرار می گیرند.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۴۳۰ هزار آزمایش کرونا در بخش سرپایی و در مراکز خدمات جامع سلامت مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط کنونی با افزایش چشمگیر مبتلایان در بخش سرپایی و بستری روزانه بین چهار هزار تا چهار هزار و ۵۰۰ آزمایش کرونا در قالب پی.سی.آر و رپید تست برای مراجعان انجام می شود.

درخشان افزود: در حال حاضر آزمایش کرونای ۳۲ درصد از مراجعان به مراکز منتخب کرونا مثبت می شود در حالی که این میزان در روزهای پایانی اسفند ۱۱ درصد بوده است.

وی بر رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی، به ویژه استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت های کرونایی برای پیشگیری از ابتلای به انواع جهش یافته ویروس کرونا تاکید کرد.

منبع: ایرنا خراسان رضوی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن