اسلاید شوشهری

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهدخبر داد؛

جزئیات واکسیناسیون عمومی در مشهد اعلام شد

کد خبر : 40225

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه «از آخر هفته تزریق واکسن برای عموم افراد جامعه را آغاز می‌کنیم»، گفت: این واکسیناسیون از سنین ۸۰ و ۸۵ سال شروع می‌شود و هر پنج سال به عقب می‌رویم تا به رده‌های سنی پایین‌تر برسیم و بتوانیم تمام جامعه را واکسینه کنیم. این واکسن جدید از کشور چین است و بخشی از آن برای بیماران خاص و سرطانی نیز در نظر گرفته شده است.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایسنا، حمیدرضا رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آغاز واکسیناسیون برای عموم افراد از آخر هفته، اظهار کرد: براساس گام پنجم طرح شهید سلیمانی و زمان‌بندی اعلام شده تا فردا واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان به اتمام خواهد رسید، سپس از آخر هفته تزریق واکسن برای عموم افراد جامعه را آغاز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه «مردم بدانند که برای دریافت واکسن نیازبه ثبت‌نام در هیچ سایتی نیست»، افزود: کد ملی و تمام اطلاعات افراد تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سامانه سینا ثبت شده است؛ بنابراین دانشگاه در زمان مقرر و براساس گروه‌ سنی تعیین شده با افراد تماس خواهد گرفت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: مردم در فضای مجازی به محتواهای منتشر شده در خصوص ثبت‌نام واکسن یا پرداخت مبلغ برای آن توجه نکنند. واکسیناسیون برای تمام افراد رایگان است.

انجام واکسیناسیون برای مهاجران

وی با اشاره به اینکه مردم نگران نباشند واکسیناسیون همه افراد انجام خواهد شد، ادامه داد: برای افغانستانی‌هایی که به صورت قانونی وارد کشور شده‌اند، کارت آمایش آن‌ها ثبت شده است. همچنین مشخصات افرادی که کدملی و شناسنامه ندارند، توسط خدمات بهداشت درمانی درحاشیه شهر ثبت شده است. این افراد به همان صورت که خدمات بهداشتی و کودکان آن‌ها واکسن دریافت می‌کنند، خدمات تزریق واکسن کرونا را نیز براساس همان رده سنی مشخص دریافت خواهند کرد.

رحیمی عنوان کرد: به شما تعهد می‌دهم از زمانی که واکسن از انبار یاخکی‌آباد تهران تحویل شبکه درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌شود تا لحظه‌ای که تزریق صورت می‌گیرد، امکان توزیع خارج از شبکه آن وجود ندارد، به دلیل اینکه هنگام تحویل واکسن، تعداد آن و شماره سریال‌ها مشخص است و برهمین اساس در انبار زنجیره سرد مرکز بهداشت نگهداری می‌شود.

وی تصریح کرد: مشخصات افرادی که واکسن دریافت کردند، براساس ویال واکسن، روز و ساعت در سیستم وارد می‌شود؛ به عنوان مثال ویال‌هایی وجود دارد که پنج دوزی است و مشخص است که این پنج دوز واکسن به چه اشخاصی تزریق شده، لذا امکان ندارد که یک ویالی به ما تحویل داده باشند و بعد این واکسن در سیستم تزریق نباشد.

برای واکسیناسیون منتظر تماس از جانب دانشگاه علوم پزشکی مشهد باشید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گفت: واکسن‌ها در بازار سیاه تقلبی است و اگر هم واکسن کرونا باشد به‌صورت قاچاق وارد کشور شده که البته این واکسن به دلیل اینکه زنجیره سرمایش آن رعایت نشده، ممکن است فاسد باشد. مردم از بازارهای سیاه واکسن تهیه نکنند و منتظر اعلام و تماس از جانب دانشگاه علوم پزشکی مشهد باشند.

منبع: ایسنا خراسان رضوی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن