اخبار مهم

کار غیراخلاقی/ راز عکس نامتعارف خانم جوان چه بود!

کد خبر : 39559

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی از شناسایی فردی که در شبکه‌ اجتماعی تلگرام اقدام به هتک حیثیت از طریق انتشار عکس نامتعارف در خصوص یکی از معلمان کرده بود، خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا سرهنگ “علی محمدپور” رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در رابطه با این خبر بیان کرد: معلمی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا شهرستان قاین مراجعه و عنوان داشت فردی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به فحاشی علیه بنده نموده و همچنین عکس بنده را از کانال‌های تدریسم برداشته وبر روی تصویر خلاف عفت قرار داده و آن عکس را برای من ارسال کرده که باعث هتک حیثیت بنده شده، به دلیل حساسیت موضوع مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان پلیس فتا شهرستان قاین مالک اکانت تلگرامی شناسایی و با وجود اینکه متهم به سن قانونی نریسیده بود، با هماهنگی مقام قضایی جهت اخذ اظهارات به همراه پدرش به این پلیس احضار شد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی ادامه داد: وی در اظهارات خود عنوان نمود که اکانت تلگرامی متعلق به خودم می‌باشد، توهین و انتشار تصاویر غیر اخلاقی را به خاطر سخت گیری زیاد معلم برای امتحانات و پایین دادن نمراتم انجام دادم و هدف خاص دیگری نداشتم.

بازداشت شاگرد خراسانی / او بلای بدی سر معلمش آورد
سرهنگ محمد پور خاطر نشان کرد: هتک حیثیت افراد در بستر فضای مجازی مانند پخش محتوایی ازقبیل صدا و تصویر به صورت فیلم، عکس و متن چه با تغییر و چه بدون تغییر و با توجه به اینکه رضایت فردی نیز در کار نباشد موجبات ضرر و هتک حیثیت افراد را فراهم آورده و بر اساس قوانین حاکم پیگرد قانونی دارد.

این مقام مسئول از شهروندان خواست : در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن