اخبار مهم

طلاق عروس و داماد خوشتیپ تهرانی در روز هفتم زندگی!

کد خبر : 37540

پسری جوان و خوش قیافه با چشم‌های آبی گوشه‌ای از راهرو دادگاه به دیوار تکیه داده و دختری جوان و زیبا نیز چند قدم دورتر از وی ایستاده بود و زیر لب با خود زمزمه می‌کرد و انگار به خاطر انتخاب اشتباهش خود را سرزنش می‌کرد.
به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا، وقتی برای رسیدگی به درخواست طلاقشان وارد شعبه دادگاه شدند پسر جوان که شاهین نام داشت گفت: من ۲۳ سال دارم این خانم را در ایستگاه مترو دیدم و در یک نگاه عاشق او شدم. پیشنهاد دوستی دادم و او هم قبول کرد.
فرشته که ۲۱ سال داشت حرف شاهین را قطع کرد و گفت: آقای قاضی من اشتباه کردم معیارم برای انتخاب شریک زندگی اشتباه بود من فکر می‌کردم زیبایی و تیپ و قیافه برای ازدواج کافی است. البته او حرف‌های قشنگی می‌زد و مرا خام کرد من دوستی با او را به قصد ازدواج شروع کردم. یک ماه بعد هم به خواستگاری آمدند و من هم قبول کردم. خانواده‌هایمان راضی نبودند دلایل زیادی برای این مخالفت داشتند اما وقتی عشق و اصرار ما را دیدند راضی شدند و در کمتر از ۵ ماه ما زیر یک سقف بودیم و زندگی مشترک را آغاز کردیم.
هفته‌های اول همه چیز خوب به نظر می‌رسید تا اینکه من به شاهین گفتم می‌خواهم در یک شرکت ساختمانی به عنوان منشی کار کنم اما شاهین قبول نکرد از آن روز به بعد شاهین اخلاقش تغییر کرد می‌گفت تنها بیرون نرو با کسی حرف نزن در فضای مجازی عکس خودت را نگذار چون تو زیبا هستی و دیگران به تو چشم دارند. خلاصه آنقدر برایم محدودیت گذاشت که کار به دعوا کشید.

قاضی رو به شاهین کرد و گفت همسرت راست می‌گوید؟
شاهین گفت: نه جناب قاضی مشکل اینجاست که فرشته به من بدبین است می‌گوید چرا با دختران دیگر هم‌ صحبت می‌شوی چرا منشی شرکتی که در آن کار می‌کنم زن است چرا در یک شرکت مدلینگ کار می‌کنم؟ تحمل ندارد مدام به من می‌گوید چون تو خوشتیپ و زیبا هستی لابد با دختران دیگر هم دوست هستی و به من خیانت می‌کنی جناب قاضی ما اصلاً مشکل مالی نداریم من درآمدم خوب است چرا باید به همسرم اجازه بدهم به عنوان منشی کار کند من هرگز اجازه نمی‌دهم که او به آن شرکت برود و آنجا کار کند چون آنجا مرد‌های زیادی وجود دارد.
قاضی با افسوس سری تکان داد و گفت: شما به خاطر زیبایی همدیگر باهم ازدواج کردید و ملاک اصلی‌تان ظاهر زیبا بوده درست است؟
فرشته و شاهین باهم گفتند: بله همین‌طور است. بعد فرشته رو به قاضی کرد و گفت جناب قاضی او مدام می‌گوید حق نداری کار کنی اجازه معاشرت به من نمی‌دهد امانم را بریده خسته شدم من هم آدم هستم می‌خواهم راحت زندگی کنم.

همه بازیگران زنی که با کلاه‌گیس در تلویزیون ایران نمایش داده شدند!

شاهین گفت: جناب قاضی من فکر نمی‌کردم بعد از ازدواج زیبایی چهره همسرم برایم عادی شود من دنبال یک زندگی خوب و آرامش بخش هستم اما او مدام می‌گوید می‌خواهد کار کند و من مخالفم به‌نظر من او بیش از حد زیباست و این باعث می‌شود من اجازه کار به او ندهم و این مسأله باعث دعوا بین ما می‌شود.
فرشته هم با لحن تندی گفت: تو باید به من اجازه کار و معاشرت بدهی وگرنه طلاقم را می‌گیرم. شاهین که عصبی شده بود در جواب همسرش گفت: اگر مجبور شوم طلاقت می‌دهم ولی هرگز اجازه کار به تو نمی‌دهم چرا دنبال کارهایی می‌روی که من دوست ندارم چرا به خاطر من گذشت نمی‌کنی چرا با من لجبازی می‌کنی؟
در همین موقع قاضی این زوج را به آرامش دعوت کرد و گفت به این زودی‌ها حکم طلاق نمی‌دهم باید به مشاوره بروید بعد از آن اگر نتیجه‌ای حاصل نشد حکم طلاق را صادر می‌کنم.
امیرحسین صفدری کارشناس حوزه خانواده
ازدواج به‌خاطر ظاهر زیبا یک امر صد درصد اشتباه است چراکه این موضوع پس از مدت کوتاهی کاملاً معمولی و طبیعی می‌شود.
این که ظاهر آراسته و زیبا برای ازدواج اهمیت دارد هیچ شکی در آن نیست، اما اینکه ملاک اصلی فقط و فقط ظاهر و زیبایی باشد اشتباه است چرا که ملاک‌های مهمتری از زیبایی برای ازدواج موفق وجود دارد.
نکته دوم در پرونده طلاق این است که این زوج آشنایی نامتعارفی هم داشته و هیچ‌گونه تفاهم و درک متقابلی از نیاز‌های هم ندارند و مدام با هم لجبازی کودکانه می‌کنند که این مسأله به‌خاطر سن کم آنها است سن کم این زوج باعث شده درگیر انتخاب هیجانی شوند و به‌خاطر یک احساس زودگذر ازدواج کنند که در نهایت اگر از خواسته‌های غیرمنطقی خود کوتاه نیایند و نسبت به هم گذشت نداشته باشند و مدام باهم لجبازی کودکانه کنند قطعاً قربانی طلاق خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲۴ نظرها

 1. عشق دریک نگاه همینه این زندگی دوامی نداره الکی پول مشاوره ندید

 2. من به عنوان کارشناس آموزش خانواده عرض میکنم
  درتشکیل زندگی سه اصل ایمان واصالت خانوادگی واخلاق نیکو
  معیارهای اصلی است ومعیارهای زیبائی وثروت وشغل وتحصیلات معیارهای ثانوی است ضمنا پیشنهادمیکنم نقش خانواده را هم دراین زمینه باید درنظر داشت دراین گزارش هیچیک ازمعیارهای اصلی ونقش خانواده درنظرگرفته نشده معیارهای اصلی باگذشت زمان نه تنها کهنه نمیشود بلکه هرچه زمان بگذرداین معیارها برمودت ومحبت زن ومرد درتحکیم بنیاد خانواده می افزاید اما معیارهای ثانویه باگذشت زمان کهنه میشود واهمیت خودرا ازدست میدهدوباعث اختلاف وخدای نکرده طلاق میشود متاسفانه جوانان ما هم بدون شناخت حقوق متقابل مرد وزن وفرزندان آینده شان اقدام به تشکیل خانواده مینمایند ودرعمل نمیتوانند پاسخگوی یکدیگر باشند بدون درنظرگرفتن عواقب طلاق به خصوص اگرفرزندی هم داشته باشند اقدام میکنند گرچه دراین مقوله مطلب بیشتری میشود عنوان نمود بهمین خلاصه اکتفا میکنم

  1. لطفا کلمه اصالت رو باز تر کنید خواهشن اصالت یعنی درخانواده بودن بخدا من الان ۳۰ سالمه هنوز نمیدونم اصالت رو درجی میبینن که تا یه پولدار میبینن میگن بااصالت ولی فقیر رومیگن بی اصالت کی گفته پول ملاک نیست خانواده پسر یا دختر فقط دنبال پول هستن دیدین که پسر گفت مشکل مالی نداشتم

  2. صد در صد شغل مهمه
   شوهر من همه چیش خوب اما شغل آزادش منو آزار میده میخواستم مثل روز اول کارمند باشه تغییر شغل داد و من ازش بیزارم
   شغل و اخلاق فقططط

 3. آخر ازدواج عشقهای خیابانی همینه، ،،، فقط تا دیر نشده، بچه دار نشدن از هم جدا بشن بهتره، چون اینجور افرادی که فقط معیار خوشگلی و…، حرف نظر خانواده اهمیت نمیدن، معلومه که آخری نداره، بعضی ها فقط معیار شده پولدار بودن پسر فقط همین، پس معلومه بخاطر پول پسر که دختر میخواد باهاش ازدواج کنه نه خوده پسر ، بقول اون داستان معروف که میگه: آستین نو پلو بخور،،!!!! به هر حال خیلی آمار طلاق بخاطر همین چیزا زیاد شده، اگه که بچه داشته باشن که دیگه بدتر ،میشه بچه طلاق بخاطر بی فکری این پدر و مادر و تا آخر عمر ….

  1. قرارنیست هرکی به مشکل بر بخوره بگیم طلاق تمام من ۱سال نیم هست عقد شدم چنده ماه اول باهم خوب بودیم الانم ۱سال هست خیلی اختلافمون زیاد شده من به شوهرم اعتماد ندارم از نظر قیافه من خیلی خوبم اما شوهرم داره بهم خیانت میکنه ومن تا الان تصمیم نگرفتم جواب خیانت باخیانت بدم ولی میخوام جدابشم چون واقعا واسم سخته تو زندگی تنها چیزی که سخته خیانته اینا شور شوق اول زندگیه شاید بخاطر سن کمی که دارن چیزی از دنیا نمیدونن

  2. دقیقا همینجوره، افرین، دمت گرم، خوش به غیرتت، خوشم اومد ،مرحبا، با این نظرت، واقعیت،حقیقتو گفتی،زدی توخال👏👏👏👏🙏🏻🙏🏻🙏🏻👍👌👌👌

  3. ولی من به عنوان یک مشاور خانواده که هستم می گویم که دختره باید قبول کنه که سرکار نرود ولی مرده هم باید اینقدر دیگه لج نکنه چون دیگه این مرده داره حرف زور میزنه کسانی که مجرد هستن اجازه دارن به سرکار بروند اگر هم کار ندارن دیگه سرکار نروند وبه سرزندگی خود به روند ولی کسانی که از همان اول سر کار هستند باید ازدواج کنن ولی به کار خود هم ادامه دهند ولی توجه! توجه!

   عشق مال پولداری نیست.
   عشق مال خوشگلی نیست.
   عشق مال با خانواده نیست.
   عشق مال مسلمان هست.
   عشق مال زندگی هست.

   پس یادتون باشه سر هر خیابونی عشق از خودتون پیدا نکنید حق بدین به پدرو مادر خود که ببینن آیا این برای بچه‌ی من خوبه آیا این برای دختره با پسره من خوبه پس یادتون نره اول حق بدین به پدرو مادر خود.

   انشالله همیشه تو زندگی خود موفق باشین به پای هم پیر شین.

   شادو سرحال باشین آسایش و آرامش داشته باشین عزیزان.

 4. آخر عشقهای خیابانی همینه، و فقط تا دیر نشده ( طلاق،) تنها راه نجات هر دو

 5. فقط طلاق،جدا شدن از هم ،تا دیر نشده، نتیجه ازدواجهای خیابونی همینه !!!!!!

  1. کجاش چرنده، حتما تو خودت برات مهم نیست که طرف مقابلت کیه، چیه، هر چی میخواد بشه ،بره، بده،برات مهم نیست از قرار معلوم، ناز غیرتت،

  2. حتما خودت همینجور ازدواجی داشتی، خیابونی ،در یک نگاه عاشق شدی، معلومه خیلی برات مهم نیست خیلی چیزا ،……..،

 6. به نظرمن که زیبایی خیلی تاثیر گذاره….بدون زیبایی اصلا زندگی معنا نداره

  1. خوب اگه یک نفر زیبا باشه ولی اخلاق نداشته باشه به چه درد میخوره
   بسیاری از ماها فقط فکر میکنیم زیبایی میتونه زندگی رو ایجاد کنه ولی این یه دیدگاه اشتباهع

  2. دقیقا همینجوره، زیبایی مهمه توزندگی، هر چه تکراری هم بشه بازم مهمه و زیبایی خودش داره، دمت گرم

 7. کسی که بخاطر پول و قیافه ازدواج کنه همون بهتر که طلاق بگیره به نظر من اخلاق از همه چیز مهم تره

 8. بسیاری از آدما فقط بخاطر پول و زیبایی با هم ازدواج میکنن ؛ درسته زیبایی معیار بسیار مهمی هست ولی ما تو زندگی مون با زیبایی او زندگی نمی کنیم بلکه با اخلاق و رفتار و سیرت او زندگی میکنیم . همه آدما تو زندگی دنبال آرامش هستن پس به دنبال کسی میرن که بتونن این آرامش رو براشون فراهم کنن . کسی که تو مترو عاشق یکی بشه تو همون مترو هم ولش میکنه

 9. سلام به نظر بنده زیبایی بیرونی زیاد مهم نیست الان ماشا الله به لطف جراحی های زیبایی کلاغ سیاه شده طاووس خوشرنگ.زندگی مشترک صحبت یک عمر زندگیست با تمام فراز و نشیب‌هایش و کسی که زیبایی درونی ندارد هیچ وقت دوام نخواهد آورد.بعد از مدتی که از زندگی مشترک گذشت درون زوجین رو میشه و زیبایی ظاهری رنگ میباره اون وقته که آدم به خودش بابت انتخابی که کرده باید تبریک بگه یا تسلیت.

 10. خیلی بی معنی هست زیبایی مهم نیست تنها چیزی که مهم =۱اخترام ۲عشق ۳ صداقت 😐

 11. به نظر من، اینا خیلی زود رفتن سر زندگیشون و آشنایشون خیلی کم بود، و مدت شناخت‌شون با هم کم بود، و اینکه وقتی دو نفر با هم ازدواج میکنن، قطعا زن باید اجازه مرد و توی کار برای محیط بیرون داشته باشه، و اگه شوهرش نخواد نباید سماجت بکنه واینکار اشتباه

 12. موافقم دقیقا کاملا خیال پردازیه، ولی درکل در ازدواج باید عقل واحساس باهم باشه

 13. من چند زن و شوهر و میشناسم یه زن و شوهری زیبا نیستن ولی عاشق هم هستن با مهربونیشون زیبایی همدیگرو میبینن. زن و شوهری هم هستن خیلی خوشحال و با کلاس هستن ولی با هم مشگل داشتن و آخرشم طلاق پس اصل مهربونی و اینکه همدیگرو درک کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن