زندگی

قدرت حمایتی زنان از یکدیگر را دست‌کم نگیرید

کد خبر : 33763

اگر زن دیگری از شما کمک خواست به‌جای گفتن یک جمله سرسری، از او بپرسید که چگونه می‌توانید حمایتش کنید

صبح مشهد– تفاوت زنان و مادران قدرتمند با زنان دیگر در رفتار و شخصیت آن‌هاست. در مقابل زنانی هم هستند که مدام خودشان را زیر سوال می‌برند و نداشتن اعتمادبه‌نفس کافی، بزرگ‌ترین مانع بر سر راه پیشرفت آن‌هاست. زنان قوی با حمایت‌شان از این‌گونه زنان، خود هم از مزایای اجتماعی و روانی این رابطه بهره خواهند برد مثل دسترسی به موقعیت‌ها و فرصت‌‌های شغلی بهتر و انجام موفق‌تر وظایف اجتماعی، خانوادگی و … . در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه این تصور غلط «زنان در برابر هم توطئه‌گر هستند» را تغییر دهید.

تشویق کنید

گاهی زنان با شرایطی مواجه می‌شوند که نمی‌توانند آن چه را در زندگی‌شان می‌گذرد، مدیریت کنند و همین منجر به حس ناامنی در آن‌ها می‌شود. در چنین موقعیتی احتمالا یک هم‌جنس شرایط را بهتر درک خواهد کرد. اگر زن دیگری از شما مشاوره خواست به‌جای گفتن «تو نیازی به مشاوره نداری» یا «تصمیم ات اشتباه است» و هر جمله سرسری دیگر، بهتر است از او بپرسید که چگونه می‌توانید حمایتش کنید. اگر در زندگی مشترک اش دچار چالش شده است، او را به جایی دعوت کنید تا با حرف زدن آرام بگیرد. اگر می‌خواهد کسب‌و‌کاری را‌ه‌ بیندازد، تشویقش کنید. نیازی نیست همه تلاش خود را برای گفتن توصیه‌های تخصصی به‌کار ببرید . فقط کافی است حضورتان در کنارش پررنگ‌تر باشد.

گوش بدهید

اجازه دهید او بیشتر حرف بزند و شما فقط شنونده خوبی باشید! صحبت‌کردن به‌معنای واقعی زنان را در شرایط پراسترس آرام می‌کند و این به دلیل ترشح هورمونی به نام اکسی‌توسین (هورمون وابستگی) در مغز زنان است. اگر نمی‌دانید دقیقا چه توصیه‌ای باید بکنید یا از ارائه راهکاری اشتباه می‌ترسید، تنها سرتان را هنگام حرف زدنش تکان دهید و اطمینان بدهید که او را نادیده نگرفته‌اید.

دانش خود را به اشتراک بگذارید

فرض کنید یک همکار جدید پیدا کرده‌اید. همکاری که حتی نمی‌داند از کجا می‌تواند یک فنجان چای برای خودش داشته باشد. با او مثل یک غریبه رفتار نکنید؛ به اندازه کافی استرس محیط جدید را دارد. مهارت و اطلاعات مفید و کاری خود را به اشتراک بگذارید. درباره پیروزی‌ها و دستاوردهایتان صحبت کنید و در عین حال از اشتباهات‌تان هم بگویید. به این‌ترتیب به او احساس راحتی بیشتری می‌دهید و مطمئن باشید حس خوب این همدلی به شما هم منتقل خواهد شد.

الهام‌بخش زنان جوان‌تر باشید

دوران نوجوانی خودتان را کمی مرور کنید. معمولا ما مدعی هستیم که در این دوران زنان الهام‌بخشی در زندگی‌مان وجود نداشته اند که حمایتگر و الگوی هر راه و تصمیم ما باشند. پس این تجربه ناخوشایند را برای زنان جوان‌تر از خودمان تکرار نکنیم. لازم نیست اقدام خارق‌العاده‌ای انجام دهید. کافی است با گفتن جمله‌های انگیزشی و ساده، اعتماد به‌نفس بیشتری به آن‌ها بدهید.

تحسین کنید

همه ما تحسین‌شدن را دوست داریم پس چرا این حس خوب را از دیگران دریغ می‌کنیم. برای تحسین‌کردن یک زن دیگر روی یک ویژگی بارز او مثل پشتکار یا شیوه مادری‌اش تمرکز کنید، تماس چشمی برقرار و محترمانه از او تعریف کنید. مواردی را برای تحسین‌کردن مدنظر داشته باشید که برای رسیدن به آن دست‌و‌پنجه نرم کرده است.

مادر و مادربزرگ‌تان را دریابید

از زن‌های تاثیرگذار اطراف‌تان غافل نشوید و به مادر و مادربزرگ‌تان کمک کنید. با آن‌ها در تماس مداوم باشید، به آن‌ها زنگ بزنید و بپرسید آیا به چیزی احتیاج دارند یا خیر. به آن‌ها یادآور شوید که همواره از تجربیات‌شان استفاده می‌کنید. شک نکنید که این کار، روز هر دوی شما را خواهد ساخت.

اجتماعی زنانه داشته باشید

زنان مصمم، مثبت و قوی را که می‌شناسید به یکدیگر معرفی کنید. شاید آن‌ها ایده خوبی برای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار داشته باشند. زنان دیگر را به همکاری دعوت کنید. مردان به‌راحتی یکدیگر را حتی اگر مدت زیادی از آشنایی‌شان نگذشته باشد برای انجام کاری یا همکاری در پروژه‌ای و حتی بازی در تیم فوتبال دعوت می‌کنند. زنان هم می‌توانند از فرصت‌های این‌چنینی استفاده کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن