اجتماعی

مزایا و معایب شرکت قطار فدک

می توان گفت یکی از جذاب ترین و در عین حال لذت بخش ترین تجربیات انسان سفر کردن می باشد، که تاثیر آن تا مدت ها در روح و جسم ما باقی می ماند. حتی مرور کردن خاطرات سفر انرژی دوباره به انسان می بخشد. تمام وسایل نقلیه ای که با آن ها سفر کرده ایم موجب به وجود آمدن این لحظات ماندگار شده است و تاثیر بسیار زیادی در این روزهای به یاد ماندنی دارد. خاطرات خوب سفر از جمله؛ هیجان اوج گرفتن هواپیما، حرکت نرم قطار بر روی ریل، پخش آهنگ های به یاد ماندنی در سفرهای جاده ای و خوراکی های بین راهی در اتوبوس می باشند که به نوعی سفر را لذت بخش تر می کنند.

صبح مشهد– اما در این بین بعضی از وسایل نقلیه علاوه بر حس شادی که در ما ایجاد می کنند، حس امنیت را نیز القا می دهند. در مواقع بسیاری پیش آمده است که قبل از سفر کردن و استراحت چند روزه در مورد این که چگونه سفر کنیم فکر کرده ایم و امنیت هر وسیله نقلیه ای را مورد بررسی قرار داده ایم. اما متاسفانه اخیرا شاهد حوادث تلخ و روزمره که با سفرهای جاده ای و هوایی رخ می دهد هستیم. بنابراین سفر با قطار می تواند بهترین و در واقع مطمئن ترین سفر باشد. چرا که قطار بر روی مسیر مشخصی بر روی ریل حرکت می کند و امکان این که دو قطار با یکدیگر برخورد کنند بسیار کم است. همین که از بودن در یک وسیله نقلیه اطمینان داشته باشید جزء مهم ترین فایده سفر با قطار محسوب می شود. اما نمی توان گفت که امنیت تنها مزیت سفر با قطار است برای آشنایی با مطالب بیشتر درباره مزایا و معایب سفر با قطار، همچنین خرید بلیط قطار فدک در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مهم ترین فواید سفر با قطار چیست؟

در واقع می توان قطار را جزء وسایل نقلیه محبوب به شمار آورد که از سالیان گذشته تا به امروز برای افراد خاطرات منحصر به فردی را رقم زده است؛ شاید جذاب ترین فایده سفر با قطار فرصت کافی برای تماشای مسیر با تمام زیبایی هایش باشد، همچنین سفر کردن با قطار لذت های فراوانی دارد. اما تنها فواید این وسیله نقلیه به این موضوع محدود نمی شود سفر کردن با قطار دارای فواید بی شماری است که افراد را برای سفر با آن ترغیب می کند؛

در بیشتر سفرهای طولانی اگر با خودرو یا اتوبوس سفر کنید فضای کوچکی به شما اختصاص می باید که به ناچار باید ساعات طولانی را در همان وضعیت نشسته سپری کنید از مزایای سفر با قطار می توان به قدم زدن در راهروی کوپه یا دراز کشیدن روی تخت اشاره کرد، این موارد علاوه بر این که باعث خستگی نمی شوند می توانند سفر بسیار متفاوتی را نیز رقم بزنند.

سفر کردن با وسایل نقلیه مختلف هزینه های بسیار زیادی دارد؛ اما سفر کردن با قطار قیمت های مقرون به صرفه ای دارد و برای داشتن یک سفر و گردش کم هزینه کمک بسیار زیادی در این زمینه خواهد کرد.

نرخ ثابتی که قطار دارد به افراد این امکان را می دهد تا بتوانند برای سفر خود برنامه ریزی مالی مناسبی را داشته باشند.

قطار در مقایسه با وسایل نقلیه دیگر انرژی بسیار کم تری را صرف می کند و همچنین دی اکسید کربن کمتری هم تولید می کند، پس در نتیجه سفرهای ریلی به حفظ طبیعت کمک بسیاری می کند.

در سفرهای ریلی می توانید با خیال راحت بار خودتان را حمل کنید و دیگر نگرانی بابت اضافه بار وجود نخواهد داشت، چرا که هر وسیله ای لازم است را می توانید بردارید بدون این که به چگونگی جای دادن آن فکر کنید.

مزیت دیگر سفر با قطار استفاده کردن از لباس های راحتی است؛ اگر قصد دارید خانوادگی به سفر بروید می توانید در کوپه را ببندید و در این حالت دیگر نیازی نیست که کفش و لباس رسمی به تن داشته باشید. البته دقت داشته باشید که این فایده مختص قطارهایی است که دارای کوپه هستند.

در سفرهای هوایی برای تحویل یا گرفتن وسایلی که با خود حمل کرده ایم باعث می شود بسیاری از وقت ما گرفته شود، اما در سفر با قطار در داخل کوپه امکان نگهداری وسایل فراهم شده است. اگر شما به تنهایی به سفر می روید لازم است که نکات ایمنی را رعایت کنید و چمدان تان را در نزدیکی خودتان نگهداری کنید، در قطارهای اتوبوسی نیز این امکان فراهم است و افراد وسایل خود را در مکانی که به این منظور فراهم شده است نگهداری می کنند، اما به دلیل استفاده همگانی از آن قرار دادن وسایل در آن خیلی امن به نظر نمی رسد بهتر است که در قطارهای اتوبوسی وسایل را در نزدیکی خودتان نگهداری کنید چرا از بابت امنیت آن خیال تان راحت خواهد بود.

مزیت دیگر قطار برای خانم های بارداری است که ماه های آخر بارداری را پشت سر می گذارند چرا که به آسانی با قطار می توانند سفر کم خطری را تجربه کنند.

برای مسافرت های خانوادگی قطار فدک بهترین انتخاب می باشد چرا که دارای کوپه های اختصاصی است تا در طول سفر در کنار خانواده بدون هیچ گونه دغدغه ای سفر خوشی را سپری کنید. همچنین می توانید مدتی را به بازی های گروهی با خانواده تان بپردازید یا به تماشای فیلم مورد علاقه تان بپردازید. البته نگهداری کودکان در قطار بسیار راحت تر از هواپیما و خودرو است.

تجربه یک میزبانی بی نقص در قطار فدک

تمام مهمانداران قطار فدک تحصیلات دانشگاهی مرتبط را دارا هستند، و به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط هستند. نکته دیگر این که پرسنل این قطار زیر نظر شرکت اتریشی به نام DON دوره های آموزشی پیشرفته عملی و نظری مهمان داری را می گذرانند تا مسافران قطار فدک در طول مسیر بتوانند از میزبانی بی نظیر و بی نقص آن ها بهرمند شوند. فقط با فشار دادن دکمه، مهمان دار قطار را احضار کرده و غذا و خدمات مورد نظرتان را در خواست کنید، دست مثل چیزی که در سفرهای هوایی می توانید تجربه کنید!. قطار فدک علاوه بر تظمین ایمنی مسافران در طول سفر با سرعتی حدود ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت مسیر طولانی سفر شما را کوتاه تر خواهد کرد و نسبت به قطارهای دیگر شما را زودتر به مقصد خواهد رساند.

بدی های قطار چیست؟

قطار با تمام مزایایی که دارد دارای معایبی نیز می باشد، همیشه قطار وسیله ای امن و محبوب برای سفر معرفی شده است که در بیشتر ارزیابی های انجام شده، همیشه نتیجه بر همین منوال بوده است، اما همان طور که می دانید همیشه ۱۰۰درصد مزایا برای چیزی وجود ندارد و در کنار تمام خوبی ها و مزیت ها معایبی نیز به چشم می خورد. برخی از نقص ها و ویژگی هایی وجود دارد که باعث کاهش محبوبیت سفر با قطار شده است که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

هزینه های سفر

می توان گفت قطار جزء ارزان ترین ابزار برای سفر می باشد. اما در برخی از واگن هایی که دارای خدمات خاصی هستند ممکن است هزینه آن حتی از هزینه سفر با هواپیما هم گران تر باشد. به طور مثال؛ در بهترین قطارهای ایران خدمات واگن ها مختلف هستند که قطعا در این صورت هزینه های بالاتری را هم به دنبال دارد.

طولانی بودن زمان سفر

اگر شما قصد سفر به مکانی را دارید که دارای مسیر طولانی و دوری است، به طور مثال خرید بلیط قطار همدان به مشهد که مسافتی حدود ۱۲۰۰ کیلومتر میباشد، قطعا در این حالت سفری طولانی و زمان بری خواهید داشت که ممکن است ۲۲ ساعت هم به طول بینجامد. که مسافتی طولانی و خسته کننده است! پس در نتیجه می توان گفت یکی از معایب قطارها طولانی بودن زمان سفر و کند بودن سرعت حرکت قطار است. همچنین در برخی مواقع دیده شده است که توقف قطار در ایستگاه ها برای پیاده و سوار کردن مسافران بسیار طولانی است.

آشنایی کم با قطار

متاسفانه بر خلاف تمام تلاش های نیروهای فعال در این حوزه هنوز اطلاع رسانی کافی برای استفاده از قطار در اختیار مسافران قرار نگرفته است، تقریبا بیشتر افرادی که برای اولین بار قصد استفاده از قطار را دارند دچار سردرگمی می شوند، پیدا کردن کوپه و صندلی و جای قرار دادن وسایل همیشه مشکلات خود را دارا است. البته این مشکلات فقط برای افرادی نیست که برای اولین بار قصد سفر کردن با قطار را دارند بلکه مشکلات عده زیادی است که حتی چندین بار از قطار برای سفر استفاده کرده اند.

عدم انعطاف پذیری در جدول زمان بندی

برنامه زمان بندی حرکت قطارها ممکن است با روز و ساعتی که برای تان مناسب است همخوانی نداشته باشند، در این حالت شما مجبور خواهید بود که زمان وساعت خودتان را با حرکت قطار مورد نظرتان هماهنگ کنید.

 چطور بلیط قطار فدک را تهیه کنیم؟

در حال حاضر قطار فدک در دو مسیر تهران مشهد و تهران شیراز در حال خدمات رسانی به مسافران است، و افرادی که قصد سفر به این مکان ها را دارند می توانند بلیط قطار را برای این دو مسیر خریداری کنند، افراد می توانند اقدام به تهیه بلیط قطار از مستر بلیط کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام عرض ادب، لطفاً راستگو باشید در متن این مقاله دروغ هایی زیادی بود، به طور مثال بالاترین سرعت ممکن در بهترین شرایط ممکن در ایران ۱۳۰km بر ساعت می‌باشد و اینکه شرکت فدک قطار ش به طور کامل بازسازی شده است، و جدید صفر کیلومتر نیست و….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن