اجتماعی

علت فوت مرحوم محسن قاضی مرادی + بیوگرافی

کد خبر : 39971

محسن قاضی مرادی، همسر مهوش وقاری، از سال ۸۲ به پارکینسون مبتلا بود.

صبح مشهد– نویسنده: سید محمد محمدی

محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که مدت ها در بستر بیماری بود شامگاه چهارشنبه ۲۵ فروردین سال ۱۴۰۰ در سن ۸۰ سالگی درگذشت.

بیماری محسن قاضی مرادی
محسن قاضی مرادی از چند سال قبل دچار بیماری پارکینسون شده بود و در نهایت به دلیل عوارض این بیماری درگذشت. مهوش وقاری همسر محسن قاضی مرادی در این سال ها با تمام توان از او مراقبت می کرد. او در مصاحبه ای گفته بود: هر روز که پانسمان محسن را بخاطر زخم‌هایش عوض می‌کنم انگار رگ‌های خودم را می‌کِشم و این شاید بیشترین چیزی باشد که برایم بسیار اذیت‌کننده است.

این بازیگر پیشکسوت از سال ۸۲ به بیماری مبتلا شده بود البته اوایل تنها مشکلش لرزش دستان بود اما به تدریج بیماری پیشرفت کرد و در نهایت باعث فوت او شد.

بیوگرافی محسن قاضی مرادی
محسن قاضی‌ مرادی متولد روز ۱۱ شهریور سال ۱۳۲۰ بود و در مدرسه عالی مدیریت تهران درس خواند. او بازی در سینما را از سال ۱۳۵۱ با فیلم حسن سیاه (بدون ذکر در شناسنامه فیلم) به کارگردانی پرویز اصانلو آغاز کرد .

قاضی مرادی قبل از این که بازیگر شود معلم بود. او در سال ۵۶ هنگامی که کارشناس دفتر کل تربیت معلم بود با مهوش وقاری که او نیز همین سمت را داشت آشنا شد و آن دو سال ۵۸ زندگی مشترکشان را آغاز کردند اما هرگز صاحب فرزند نشدند.

محسن قاضی مرادی که کارنامه پر باری در زمینه سینما و تلویزیون دارد از آثار سینمایی اش می توان به فیلم های چون سگ کشی، قطعه ناتمام، خانه ای روی آب، یک بار برای همیشه، دایره زنگی و… اشاره کرد.

او در سریال های مختلفی هم به ایفای نقش پرداخته است که می توان از کت جادویی، کارگاه شمسی و مادام، روزگار جوانی و… نام برد.

محسن قاضی مرادی علاقه زیادی به انواع صدف داشت و به شهرهای ساحلی زیادی سفر کرده و کلکسیونی از صدف را جمع آوری کرده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن