استانی

برف و باران پاییزی در راه خراسان رضوی / وسایل گرمایشی را راه اندازی کنید

بارش باران و برف همراه با افت دما و احتمال آب گرفتگی از امروز یک شنبه در استان پیش بینی شده است و تا صبح روز سه شنبه این هفته ادامه دارد.

صبح مشهد– رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان در این زمینه به ایرنا گفت: در پی نفوذ جریانات به نسبت سرد شمالی، این بارش ها بیشتر در نیمه شمالی استان رخ خواهد داد.
یحیی قاینی پور افزود: طی این مدت کاهش بین ۶ تا ۸ درجه ای دمای هوا، بارش پراکنده باران و برف به ویژه در ارتفاعات هزار مسجد و بینالود و در مناطق مستعد، وزش باد شدید لحظه‌ای پیش بینی شده است. وی تصریح کرد: بیشترین بارش طی روز دوشنبه در مناطق شمالی، غربی و ارتفاعات مرکزی استان رخ می‌دهد. رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: این بارش ها تا صبح روز سه شنبه هفته جاری ادامه دارد اما روند کاهش دما تا روز چهارشنبه این هفته پیش بینی شده است. قاینی پور افزود: هواشناسی استان با صدور اطلاعیه ای در سطح زرد درخصوص احتمال آب گرفتگی معابر، تشکیل مه و کاهش میدان دید افقی، لغزندگی و اختلال در سیستم حمل و نقل محورهای کوهستانی و آسیب به سازه های موقت به علت وزش باد هشدار داده است. او ادامه داد: طی این مدت در نواحی کوهستانی و سردسیر استان حداقل دمای شبانه به حدود صفر درجه خواهد رسید، بر این اساس خودداری از تردد و سفرهای غیر ضروری به ویژه در محورهای کوهستانی شمال استان، تنظیم دمای گلخانه ها، مرغداری ها، دامداری ها و مراکزی که تولیدات آن ها در برابر تغییرات دمایی آسیب پذیرند و همچنین تمهیدات لازم برای جمع آوری محصولات کشاورزی دپو شده مورد تاکید است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن